Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

A może jakiś profesjonalny kurs Blendera?

Sugestie dotyczące serwisu, nowe kursy i usługi
Awatar użytkownika

vl87

Re: A może jakiś profesjonalny kurs Blendera?

Post16 mar 2010, o 15:35

Ja też chętnie kupiłbym kurs Blendera z Eduweb. Moje powody:

- Blender "zrobiony" przez eduweb przy nawiązaniu współpracy z jakimś wymiataczem tego programu byłby najbardziej profesjonalnym video-kursem na rynku i na pewno znalazłby szereg odbiorców.

- Książki do Blendera po polsku są do trochę niższych wersji tego programu i brakuje publikacji na temat wersji aktualnej. Lepiej mieć kompleksowy kurs pod ręką niż zbierać z sieci tutki o podstawach.

- Blender jest darmowym programem do 3D! O ile jeszcze na photoshopa można sobie dozbierać tak na 3ds Maxa ciężko!

Taka moja opinia, nie naciskam ale o Blenderze myślę, że warto zrobić kurs. Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika

davido31

Post18 mar 2010, o 04:50

Myślę że większym wzięciem cieszyłby się kurs Cinemy 4D. ;)
Lepsza jest garść wytchnienia niż dwie garści trudu i pogoń za wiatrem.
Król Salomon.

Terrible

Post18 mar 2010, o 11:59

Hmm... czy Cinema 4D też jest darmowa ?
Awatar użytkownika

davido31

Post19 mar 2010, o 01:24

Po co pytasz jak wiesz. :P
Lepsza jest garść wytchnienia niż dwie garści trudu i pogoń za wiatrem.
Król Salomon.

bulimaster

Post9 cze 2010, o 04:29

To co miałem do powiedzenia w tym temacie wypociłem tutaj viewtopic.php?f=10&t=360&p=2640&hilit=blender#p2640

Także jestem zdania że dobry kurs Blendera przydałby się w katalogu eduweb. Uważam że jako społeczność, a eduweb jako nasz Guru :D nie powinniśmy się ograniczać tylko do komercyjnych aplikacji w momencie kiedy na rynku są ich darmowe odpowiedniki i to całkiem niezłe myślę. Na dodatek nie mamy tu do czynienia z programem typu Gimp i jego płatnym i bardziej zaawansowanym odpowiednikiem jakim jest Photoshop którego za klika tysięcy złoty można kupić w zestawie z wieloma innymi bardzo dobrymi aplikacjami tylko z aplikacją która kosztuje kilkanaście tysięcy złoty. Myślę że w tym wypadku Blender staję się jeszcze bardziej ciekawą alternatywą dla 3D Max niż Gimp dla Photoshopa. Jego możliwości choć nie tak spektakularne wystarczyłyby zapewne do tworzenia modeli na potrzeby stron www i animacji.

Wychodząc myślami trochę dalej: Jakie korzyści przynosi nam przerobienie kursu Maxa skoro po 30 dniach użytkowania wersji trial trzeba go odinstalować? Wejść na stronę xxx i pobrać wersję z witaminką czy próbować przenieść umiejętności nabyte w 3D Max na środowisko Blendera? Oczywiście jest prosta alternatywa zakupienia pełnej wersji Maxa. Ale kogo na to stać przy dzisiejszej konkurencji na rynku? Przepuszczam że nie 2-3 osobową firmę walczącą z podatkami w i ZUSem w naszym pięknym kraju.

Myślę że jest wiele powodów dla których takowy kurs mógłby być przydany i doceniony. Natomiast inna sprawą o jakiej wspominałem w moim wątku - i jak zostało to zauważone wcześniej tutaj - jest znalezienie odpowiedniego fachowca od tego programu który poradziłby sobie z wysoko postawioną poprzeczką przez eduweb jeżeli chodzi o poziom tworzonych przez nich kursów. Pytanie czy Pan prowadzący kursy 3D Maxa poradził by sobie w tym w końcu nie obcym mu temacie w Blenderze? Myślę że w wypadku gdyby nie udało się znaleźć kogoś kto na co dzień się tym zajmuję- myślę że tak. Jeżeli nie to myślę że my możemy zapomnieć że po kursie 3D Maxa odnajdziemy się w Blenderku ;)

Może po porostu trzeba o tym głośniej mówić :D W końcu eduweb jest dla nas i my jesteśmy odbiorcą ich produktów i jak do tego czasu polityka firmy wskazuje że słucha ona i spełnia życzenia swoich klientów. Pozostaje sprawa tego ile osób będzie chętnych na zakup kursu i czy stworzenie go będzie opłacalne?. Choć osobiście myślę że tak ;) Pozostaje mieć nadzieję że może coś uda się załatwić :D

Myślę że na te wszystkie nasze pytania może odpowiedzieć Pan Grzegorz i ewentualnie wyjaśnić z jakiego powodu takowy kurs się nie pojawi.

Kończąc sorry że musieliście to wszystko czytać :D

Pozdrawiam
Poprzednia

Wróć do Rozwój eduweb.pl