Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[Reklama] Aby dobrze zainwestować...

Optymalizacja, Pozycjonowanie, AdWords, AdSense, marketing WWW
Awatar użytkownika

Ancik

Re: [Reklama] Aby dobrze zainwestować...

Post13 kwie 2010, o 12:47

Z tego co mi wiadomo w systemie AdWords próby tego typu wyklikiwania są momentalnie zauważalne, a koszty zwracalne. Ponadto w Analytics jesteś w stanie sprawdzić odwiedzające Cię numery IP oraz to jak długo pozostają na twojej stronie, co daje ci tez możliwość ich zablokowania.

Pozatym tzw. "wyklikiwanie" ze strony konkurencji to w większości wypadków zachowanie chyba zupełnie nie przemyślane. Chyba nie było ich zamiarem obniżenie Ci kosztów CPC?:)
Obrazek

rado85

Post13 kwie 2010, o 18:15

Może masz rację, ale są na to sposoby. Np. jak ktos ma dynamiczne IP tylko przeładuje modem i juz z innego IP się łączy z netem.

mickey

Post21 kwie 2010, o 23:53

sorki rado85 ale glupoty gadasz, wiem bo sie tym zajmuje, google stosuje rozne algorytmy i zabezpieczenia przed przeklikaniem reklamy, wiec to nie jest mozliwe zeby konkurencja go wyklikala, chociaz owszem jest to mozliwe, ze tyle kasy mu zeszlo w ciagu 3 dni poniewaz jak patrze w narzedzia to dzienny koszt na fraze "tworzenie stron" to 650 zl a na "projektowanie stron" to ponad 400zl - ale nikt ci nie kaze tyle wydawac, to raz, a dwa to ... temat jest zbyt szeroki, aby go tutaj omawiac, po prostu znajomy twojego brata zanim uruchomil ta reklame powinien troche poczytac

rado85

Post24 kwie 2010, o 09:15

Aha, no to spoko. Po prostu pisałem co zasłyszałem i chciałem isę tym podzielić, myślę że rozwiązanie tego problemu będzie pomocne. Pozdrawiam.

papaRobson

Post10 mar 2011, o 03:51

rado85 pisze:Witam. Chciałbym się wypowiedzieć co do reklamy w AdWords. Jak rozumiem zajmujesz się projektowaniem stron. Chciałbym przedstawić tutaj przykład z życia wzięty. Znajomy mojego brata który zajmuje się profesjonalnym tworzeniem stron wykupił reklamę w AdWords za 1500zł. Jak wiadomy płacimy za to jak w telefonach za kartę, czyli z góry za kliknięcia w reklamę. No i co się okazało? po 3 dniach reklama w AdWords się skończyła bo najprawdopodobniej konkurencja "wyklikała" ją. Także jak wszedzie trzeba mieć szczęście że konkurencja nie narobi zamieszania. Dlatego jedyne co mogę poradzić to może nie pakowanie od razu tych 5 tysięcy tylko może stopniowo i rozsądnie. Pozdrawiam.

Sądzę iż znajomy brata nie określił limitu stawki dziennej.
Taka opcja jest w AdWords i warto z niej korzystać.
Limit dzienny zapewni nam wyświetlanie naszej reklamy do wartości którą ustalimy, a w połączeniu z ustaleniem godzin które nas interesują, celnie, z małym budżetem dziennym zareklamujemy naszą www.
Może to być 5, 10, 100, ... 1500 zł. Wartość zależy od nas samych.

przemek98

Post2 sty 2014, o 15:06

Jeśli chodzi o reklamę i aż tak strasznie nie wygórowana cenę. To polecam kampanie linków sponsorowanych sam niedawno z tego skorzystałem i zauważyłem po krótkim czasie wzrost klientów wchodzących na moja stronę internetową. Muszę powiedzieć że jestem zadowolony usług. Ja akurat skorzystałem z firmy Wild Moose a tu daje link do nich http://www.wildmoose.pl/linki_sponsorowane.php. Pozdrawiam.

ewelina70

Post15 sty 2014, o 22:44

Niestety z AdWords tak jest musisz mieć dużo kasy, aby reklama była skuteczna. Jeśli są to frazy popularne to za kliknięcie może być nawet 25 zł, dlatego lepiej jest to zlecić firmie, która nam doradzi. Wykonywanie stron to jedno reklam do drugie.

rockefeler

Post21 sty 2014, o 15:32

Niestety z AdWords tak jest musisz mieć dużo kasy, aby reklama była skuteczna. Jeśli są to frazy popularne to za kliknięcie może być nawet 25 zł

25 złotych to lekka przesada :) nooo może czasem zdarzają się takie w bardzo niszowych i dochodowych hasłach związanych z dużymi operacjami finansowymi. Na co dzień bardzo oblegane branże jak serwery, pozycjonowanie, kredyty itp. chodzą za 6-12 złotych. To i tak dużo. Przy takich stawkach to już trzeba mieć bardzo profesjonalną optymalizację. Większość branż zamyka się w stawkach 50 groszy - 1 złoty za kliknięcie.
Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat.
Sądzę iż znajomy brata nie określił limitu stawki dziennej.
Taka opcja jest w AdWords i warto z niej korzystać.

Zgadzam się. Nie ma opcji, żeby ktoś wyklikał taki budżet. Google ma dobry system wyłapywania lewych kliknięć. W przeciwnym wypadku nikt by z AdWordsów nie korzystał.

robertos80

Post15 maja 2014, o 14:09

można GG spytać o reklame albo jakieś strony/fora

bluro

Post5 wrz 2014, o 22:41

ja własnie jestem w podobnym etapie i chyba najlepszym narzędziem jest
Facebook z możliwością lokalnego promowania naszych produktów.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Promocja i Pozycjonowanie