Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[Reklama] Aby dobrze zainwestować...

Optymalizacja, Pozycjonowanie, AdWords, AdSense, marketing WWW
Awatar użytkownika

graphwebdesign

[Reklama] Aby dobrze zainwestować...

Post6 kwie 2010, o 22:19

Ciekawa jestem Waszych opinii - gdzie Waszym zdaniem warto jest włożyć jakiś kapitał, aby chociaż lokalnie wypłynąć, a przy okazji nie popłynąć. Pisząc "jakiś kapitał" nie mam tu na myśli kwoty umożliwiającej wypuszczenie spotu reklamowego w przerwie hitu tygodnia na TVN-ie. ;) Rozważam jakieś rozsądne środki, które mogłyby okazać się dobrą inwestycją.
Pozdrawiam. Aga
Awatar użytkownika

cobi

Re: [Reklama] Aby dobrze zainwestować...

Post6 kwie 2010, o 23:28

Dobre pytanie, tez stoję przed takim dylematem :)
Obrazek
Awatar użytkownika

Michał Michańczyk

Moderator

Moderator

Post6 kwie 2010, o 23:43

Portal społecznościowy typu nasza-klasa, grono.net, czy fotka.pl. Reklama za dzień to koszt około 150 złotych, ale wzrost wyświetleń strony jest naprawdę bardzo spoko ;D Oczywiście, wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz i co chcesz osiągnąć ;) Napisz coś więcej to będzie można napisać też kilka słów więcej ;)
Obrazek
Awatar użytkownika

graphwebdesign

Post7 kwie 2010, o 09:00

Kwota budżetu jest ciągle dyskusyjna bo nie uśmiecha mi się bezsensownie wtapiać swoich oszczędności, dlatego też podchodzę do tematu jak do przysłowiowego jeża. Tym bardziej, że wybicie się w moim mieście nie jest sprawą prostą. Obawiam się, że chcąc faktycznie "zaistnieć" musiałabym wziąć kredyt, który w testamencie po reklamującej się za życia babci spłacałby jeszcze moje prawnuki. Realną kwotą na inwestycję "tu i teraz" jest około 5 tys.
Pozdrawiam. Aga
Awatar użytkownika

grzegorzrog

Team eduweb

Team eduweb

Post8 kwie 2010, o 13:25

Wydaje się, że obecnie najlepszym systemem dla mniejszych, lokalnych firm jest AdWords. Z kilku powodów - po pierwsze możemy bardzo efektywnie zarządzać swoim budżetem, lokując go w konkretne kampanie i na bieżąco analizując wydatkowane w ramach kampanii kwoty.

Na ogół pozyskiwanie linków sponsorowanych czy standardowa reklama bannerowa w którymś z portali daje nam mniejsze szanse na wykorzystanie budżetu dokładnie w tym celu, jaki sobie założymy. Kreowanie kampanii w AdWords jest idealne dla mniejszego i lokalnego biznesu, ponieważ poza możliwością targetowania kampanii regionalnie i do grupy odbiorców, możemy wybrać także sieć witryn partnerskich oferujących tematykę zbieżną z naszymi potrzebami.

Z mojej praktyki wynika, że jeśli ktoś potrzebuje generować większy ruch, niż ten, który może mu dać efektywne sterowanie kampanią AdWords i dysponuje większym budżetem - korzysta z kampanii w większych portalach, których zasięg jest bardziej ogólny. W Pani przypadku, zapewne chodzi o dotarcie do konkretnych osób, najbardziej zainteresowanych Pani ofertą i tutaj AdWords sprawdza się świetnie.

Tak jak wspominałem w kursie pozycjonowania, pracuję także nad materiałem dotyczącym skutecznej reklamy i jeszcze w tym półroczu zamierzam umieścić go na eduweb.pl

Serdecznie pozdrawiam,
Grzegorz Róg

Wideo kursy: http://www.eduweb.pl
Uzyskaj szybką pomoc eksperta: http://www.eduweb.pl/support
Zapraszam na Blog eduweb: http://blog.eduweb.pl
Dołącz do fanów eduweb.pl na Facebook'u oraz Twitterze.
Awatar użytkownika

graphwebdesign

Post8 kwie 2010, o 14:42

grzegorzrog pisze: W Pani przypadku..

No proszę Cię... Ale nikt nie pobije w zachowaniu dobrych manier Ancika , który nazwał maltaannona " Panem Maltaannonem " w wątku AE ;)

Ancik pisze:Pana Maltaannona się tutaj nie spodziewałem :)

A na poważnie

grzegorzrog pisze: Tak jak wspominałem w kursie pozycjonowania, pracuję także nad materiałem dotyczącym skutecznej reklamy i jeszcze w tym półroczu zamierzam umieścić go na eduweb.pl

Bardzo dobra dla mnie wiadomość- czekam więc na kurs i w międzyczasie zacznę się rozglądać w kierunku, który podpowiadasz. Dzięki za skierowanie na dobre tory.
Pozdrawiam. Aga
Awatar użytkownika

Ancik

Post8 kwie 2010, o 23:18

Nazwanie maltaannona panem zinterpretowałaś chyba nazbyt dosłownie heh :D
Obrazek
Awatar użytkownika

graphwebdesign

Post8 kwie 2010, o 23:25

Ancik pisze:Nazwanie maltaannona panem zinterpretowałaś chyba nazbyt dosłownie heh :D

Chyba tak, ale co się uśmiałam to moje :lol:
Pozdrawiam. Aga
Awatar użytkownika

Ancik

Post8 kwie 2010, o 23:39

hah :lol: no to udało mi się zdziałać coś pozytywnego ;)
Obrazek

rado85

Post13 kwie 2010, o 12:10

Witam. Chciałbym się wypowiedzieć co do reklamy w AdWords. Jak rozumiem zajmujesz się projektowaniem stron. Chciałbym przedstawić tutaj przykład z życia wzięty. Znajomy mojego brata który zajmuje się profesjonalnym tworzeniem stron wykupił reklamę w AdWords za 1500zł. Jak wiadomy płacimy za to jak w telefonach za kartę, czyli z góry za kliknięcia w reklamę. No i co się okazało? po 3 dniach reklama w AdWords się skończyła bo najprawdopodobniej konkurencja "wyklikała" ją. Także jak wszedzie trzeba mieć szczęście że konkurencja nie narobi zamieszania. Dlatego jedyne co mogę poradzić to może nie pakowanie od razu tych 5 tysięcy tylko może stopniowo i rozsądnie. Pozdrawiam.
Następna

Wróć do Promocja i Pozycjonowanie