Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

AdobeMuse - wysyłka email/formularz kontaktowy

Forum dla osób rozpoczynających przygodę z webdesignem
Awatar użytkownika

krasnatrava

AdobeMuse - wysyłka email/formularz kontaktowy

Post13 cze 2012, o 23:48

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak w Adobe Muse zrobić przycisk uruchamiający program pocztowy? W kursie Muse brakuje mi tej informacji. Będę również BARDZO wdzięczny za info jak zrobić prosty formularz kontaktowy. Na prawdę mi na tym zależy! Z GÓRY DZIĘKUJĘ!
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Re: AdobeMuse - wysyłka email/formularz kontaktowy

Post14 cze 2012, o 11:06

Jako adres odnośnika podaj: mailto:adres@email.pl i program pocztowy uruchomi się po wciśnięciu takiego przycisku.
Obrazek
Awatar użytkownika

krasnatrava

AdobeMuse - wysyłka email

Post14 cze 2012, o 11:32

o rany, jakie to proste! BARDZO dziękuję za podpowiedź - do tego jeszcze tak szybką. Doceniam.
...a czy jest jakiś równie (bądź podobnie) prosty sposób na prosty formularz kontaktowy? brakuje mi do pełni szczęścia...
Awatar użytkownika

Arkadiusz

Post18 lis 2013, o 09:05

Odnawiam temat. Bardzo bym prosił o wyjaśnienie, w jaki sposób edytować formularz kontaktowy w Muse, aby działał? Pozdrawiam.

sulex

Post20 lis 2013, o 10:09

w widgetach jest zakładka Forms tam są 2 rodzaje formularzy, przeciągasz jeden z nich na pulpit, klikając odpowiednio długo w poszczególny element formularza możesz go edytować i to tyle :D
Awatar użytkownika

krasnatrava

Post20 lis 2013, o 10:20

...no tak, kiedy pytalem o to ponad rok temu Muse nie oferowal tej mozliwosci. Dobrze ze sie pojawila ale czy przypadkiem nie jest tak ze dziala to tylko na serwerach Adobe - ich platforma hostingowa (Adobe Business Catalyst)?

sulex

Post20 lis 2013, o 10:27

a tego to jeszcze nie wiem, jestem na etapie projektowania strony, ale nie wyobrażam sobie żeby było inaczej
Awatar użytkownika

Arkadiusz

Post22 lis 2013, o 17:37

sulex w widgetach jest zakładka Forms tam są 2 rodzaje formularzy, przeciągasz jeden z nich na pulpit, klikając odpowiednio długo w poszczególny element formularza możesz go edytować i to tyle :D

Źle mnie zrozumiałeś, ja wiem gdzie się znajduje formularz w Muse i jak się go umieszcza... Pytałem o poprawne działanie formularza, ale to już nie ważne. Wkażdym bądź razie doceniam chęć pomocy:D

krasnatrava ...no tak, kiedy pytalem o to ponad rok temu Muse nie oferowal tej mozliwosci. Dobrze ze sie pojawila ale czy przypadkiem nie jest tak ze dziala to tylko na serwerach Adobe - ich platforma hostingowa (Adobe Business Catalyst)?

Na początku Muse oferował tylko widget, formularz trzeba było edytować ręcznie tzn za pomocą kodu aby działał poprawnie. Teraz tworząc stronę też myślałem, że tak jest i dlatego z aktualizowałem Twój temat na forum. A jest inaczej! Teraz w Muse CC wystarczy po wstawieniu formularza na nasz "stół", rozwinąć okienko edycji i tam wpisać nasz docelowy adres email - to wszystko! Sprawdziłem na swoim serwerze i działa bez problemu:)

titan

Post24 sie 2017, o 13:05

Czy formularz działa na każdym hostingu czy tylko na Adobe Catalyst ?

Wróć do Początkujący Webmaster