Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

AE - animowanie obrysu tekstu

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

rochi

AE - animowanie obrysu tekstu

Post27 mar 2014, o 22:27

Witam!
Jestem obecnie skupiony na robieniu intra do filmu "Lethal weapon 2". Mam prawie wszystkie elementy z wyjątkiem obrysu tekstu. Chciałbym, aby po jego złotawym kolorze poruszał się błysk tak jak w oryginale. Efektu tego używa się bardzo często, ale nie mogę dojść jak go zrobić... Jestem prawie pewny, że trzeba użyć jakiegoś expression'a w zakładce "animate"->"stroke color" mojego tekstu. Tylko do której opcji i jakiego?
Pomóżcie, bo utknąłem a jestem już przy końcu animacji..
Awatar użytkownika

maltaannon

Team eduweb

Team eduweb

Re: AE - animowanie obrysu tekstu

Post5 kwie 2014, o 23:22

mozesz podeslac jakis link. troche czasu minelo jak ogladalem film i nie pamietam dokladnie jak to wyglada. tak czy inaczej mysle, ze expression to bedzie za duzo dla takiego efektu.

jesli dobrze rozumiem, to masz napis z obrysem, ktory zrobiles uzywajac opcji stroke z panelu Character i chcesz zrobic przeblysk po tym obrysie. oto jak ja bym do tego podszedl.

1) tworze warstwe tekstowa z napisem
2) dodaje obrys upewniajac sie, ze mam zaznaczona opcje "All Fills Over All Strokes"
3) nadaje napisowi kolor np. niebieski, a obrysowi np. pomaranczowy
4) dodaje do warstwy tekstowej efekt Color Range
5) wybieram probnikiem kolor tekstu (niebieski)
6) dodaje efekt CC Light Sweep i ustawiam tak jak chce
7) dodaje efekt CC Composite, wylaczam RGB Only, a mieszanie ustawiam na Behind

Tadaaaa. Mam nadzieje, ze o to chodzilo.

rochi

Post8 kwie 2014, o 15:13

Dzięki :) Ale będę upierdliwy... Ten błysk wychodzi ze środka napisu i rozchodzi się jeden do góry drugi do dołu.. Więc czy mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć jak to zrobić właśnie od dołu do góry (a nie od lewej do prawej) ? Chciałbym żeby to było dokładnie jak w filmie. Niestety nie znalazłem tego intra w sieci:/
Awatar użytkownika

maltaannon

Team eduweb

Team eduweb

Post9 kwie 2014, o 13:37

Wymien sobie efekt CC Light Sweep na cokolwiek innego, np zwykly efekt Circle. Ustaw tylko jego tryb mieszania na Add i o ile dobrze rozumiem co miales na mysli to powinno byc ok :)

rochi

Post9 kwie 2014, o 23:57

Przesyłam link do intra:
https://www.youtube.com/watch?v=xkuAIj3 ... e=youtu.be.

Może teraz będę bardziej zrozumiały. Ten efekt z dodaniem circle jest fajny, ale dalej błysk wędruje od lewej do prawej, a nie z góry do dołu. Chyba, że ja teraz nie łapię jak to zrobić... 8-)
Awatar użytkownika

maltaannon

Team eduweb

Team eduweb

Post10 kwie 2014, o 16:11

aaa. no to moze byc CC light Sweep, tylko parametr Rotation trzeba przestawic, a na wszystko potem jeszcze mozna Glow nalozyc

rochi

Post14 kwie 2014, o 22:53

Dziękuję :D

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D