Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Akceleracja GPU w After Effects CS6

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

krzysztof0wasik

Akceleracja GPU w After Effects CS6

Post25 sie 2013, o 23:32

Witam wszystkich.

Posiadam wymieniony w tytule program jakim jest After Effects CS6.
I mam z nim pewien problem. Po przejściu w preferences>previews>GPU information w opcji ray-tracing mam dostęp tylko do CPU a GPU mam zablokowane. Posiadam grafikę Geforce GTX 680, która jest na prawdę dobrą grafiką a mimo to After Effects jej nie wykrywa.

Dodam także, że próbowałem też dodać model swojej karty w pliku konfiguracyjnym AE raytracer_supported_cards ale także nie dało to żadnego skutku.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiadał już podobny lub taki sam problem jak w moim przypadku i znalazł na to jakieś skuteczne rozwiązanie ?

Ogólnie to cały sprzęt działa pod kontrolą Windows 8 Pro 64bit i myślę, że system może być główną przyczyną. Mogę się mylić, a jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Jeżeli jest to istotne to podam całą konfigurację sprzętową:

grafika Geforce GTX 680
procesor Intel Core i7-3970X
pamięć ram 16gb ddr3 OCZ
dyski ssd 160gb + 1TB HDD

I z mojej strony było by na tyle. Będę wdzięczny za każdą odpowiedz, która pomoże rozwiązać mój problem.
Pozdrawiam Krzysztof.

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D