Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

audyt seo

Optymalizacja, Pozycjonowanie, AdWords, AdSense, marketing WWW

neoprenowy

audyt seo

Post20 lip 2015, o 11:05

witam forumowiczow. dostalem niedawno propozycje od jednej z firm zajmujacych sie pozycjonowaniem ze zrobia mi darmowy audyt seo. o ile mniej wiecej wiem na czym polega pozycjonowanie, to nie mam pojecia jak wyglada taki audyt (i ile kosztuje kiedy nie jest darmowy). czy to jest w ogole powazna propozycja warta uwagi? i tak rozwazalem pozycjonowanie, wiec raczej jestem na tak, ale wole dopytac znawcow :)
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Re: audyt seo

Post20 lip 2015, o 12:05

To nic innego jak przejrzenie kodu witryny, który można podejrzeć w przeglądarce, to tego struktury linków czy ich "przyjazności", pozycji w Google na dane frazy itd. A to wszystko lepiej bądź gorzej opracowane jako dokument, który zapewne będzie zawierał też listę rzeczy do poprawy.

Oczywiście gdyby chcieli dostęp do admina czy FTP, to odmów, bo to nie jest im do niczego potrzebne.
Obrazek

dopasowana21

Post20 lip 2015, o 14:33

Do admina czy FTP dostęp nie będzie im potrzebny, ale już do panelu Webmastera (od niedawna Google Search Console) dostęp będzie już potrzebny, aby sporządzić rzetelny audyt. Podobnie jest z dostępem do Google Analytics.
Niestety na wnioski w takim audycie patrzyłabym przez palce. Być może będą w nim zawarte wartościowe sugestie, ale bardziej prawdopodobne jest to, że będą tam tylko ogólne porady, które będziesz mógł osiągnąć tylko dzięki pomocy tej agencji.

SupremumSEO

Post21 lip 2015, o 15:37

A co w takim audycie oferują? Darmowy, wstępny audyt SEO możesz zrobić samodzielnie online, ale nie będzie to nic spektakularnego.
Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl
Obrazek
Awatar użytkownika

szymonslowik

Post22 lip 2015, o 15:53

Darmowy audyt SEO zazwyczaj jest tylko wstępem do pozycjonowania. Agencja, która i tak sprzedaje pozycjonowanie musi go zrobić, tak czy siak. Uczciwe postawienie sprawy to wykonanie profesjonalnego audytu (nie widziałem jeszcze profesjonalnych usług za darmo), zidentyfikowanie elementów do optymalizacji (poprawienie strony) i dopiero rozpoczęcie działań promocyjnych.

Jednak warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną, ważną kwestię. Sama optymalizacja SEO nie załatwi Ci sprzedaży. Sklep (lub inna strona, którą chcesz pozycjonować) musi być zoptymalizowany również pod kątem użytkowników (mówimy tu o aspektach UI/UX, usability, optymalizacji pod kątem konwersji). Bez tego, nawet zdobywając darmowy ruch z wyszukiwarki, wielkiego sukcesu nie odniesiesz. Jakbyś chciał poczytać więcej na ten temat to odsyłam do dwóch tekstów:
http://blog.wirtualnemedia.pl/szymon/post/optymalizacja-seo-ux
http://takaoto.pro/ux-design-cro-ecommerce/

I pamiętaj, nawet zlecając komuś samo pozycjonowanie i darmowy audyt, kluczową sprawą jest zoptymalizowana strona. Jeśli nie będzie poprawna, to jej pozycjonowanie odbywać się będzie tylko poprzez masowe ładowanie niskiej jakości linkami, które prędzej czy później wpędzą stronę w filtr (karę od Google) i tyle będzie z biznesu.

Podrzucam na koniec tekst na temat czynników wpływających na pozycjonowanie - rozmawiając z agencją SEO warto wiedzieć co nieco o tych aspektach:
http://takaoto.pro/10-czynnikow-wplywajacych-na-pozycjonowanie-sklepu-internetowego-w-2015-roku/

Powodzenia :)

cahow

Post23 lip 2015, o 12:14

Ja miałem audyt za darmo ale dopiero jak podpisalem umowe ze bede korzystał z usług firmy bodajze przez pol roku. koniec koncow sie oplacilo, ale sprawdz czy sie przypadkiem nie zobowiazujesz do czegos.

neoprenowy

Post24 lip 2015, o 11:23

z tego co zrozumialem to do niczego mnie to nie zobowiazuje, ale jeszcze dopytam. co do tego co jest zawarte w tym audycie - nie mam pojecia, rzucali jakimis nazwami ktorych nie bylem w stanie spamietac ;] ogolny sens byl taki ze pokaza mi bledy na stronie i powiedza co moga z tym zrobic (i w domysle - za ile).

SupremumSEO

Post27 lip 2015, o 10:01

Generalnie audyt sam w sobie nic Ci nie da :) W każdej firmie, w tym i w Supremum SEO, na początku musimy dla klienta przygotować analizę, żeby w ogóle wiedzieć od czego zacząć i ile jest do poprawienia. Tak czy tak audyt musi zostać wykonany, nie wiem czy to, że jest darmowy powinno Cię przekonać. Tak jak pisałem - spróbuj np. narzędzia SEOceros i sprawdź co ponad to ta firma będzie w stanie Ci powiedzieć na temat Twojej strony.
Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl
Obrazek

neoprenowy

Post27 lip 2015, o 12:17

dzięki za rady. w koncu wzialem ten audyt, fajerwerkow nie ma ale nie jest tez najgorszy, rozwazam teraz rozne firmy. moze bede jeszcze pytal o pare rzeczy :)
Awatar użytkownika

Januszek

Post3 wrz 2015, o 09:44

Jakiś czas temu skorzystałem z oferty. Prowadzę sklep internetowy.Nie byłem zadowolony z uslug poprzedniej firmy, która pozycjonowała mi stronę i dlatego też postanowiłem skorzystać z usług innej.Obecnie sklep pozycjonuje mi ta ekipa: http://www.pozycjonowanie-stron-internetowych.pl/ . W tym momencie jestem o wiele bardziej zadowolony. Przeprowadzili mi audyt, część rzeczy trzeba było zmienić ale widzę,ze obecnie strona pnie sie powoli do góry oraz mam na niej większy ruch niż wcześniej .
Następna

Wróć do Promocja i Pozycjonowanie