Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[Drupal 7] cck jak stworzyć wybieraną grupę argumentów

Joomla!, Drupal, WordPress i inne...

aniszek1

[Drupal 7] cck jak stworzyć wybieraną grupę argumentów

Post4 kwie 2013, o 10:13

Witam wszystkich.
Mam taką zagwozdkę, mianowicie na swojej stronie którą tworzę mam rodzaj zawartości o nazwie "produkt" który pola: "kod kreskowy", "nazwa produktu" i "opublikowane" aktualizuje się z programu księgowo-magazynowego przez modu "Feeds".

Teraz chce zrobić tak, że po zaimportowaniu produktów na stronę, gdy będę je edytował mógłbym wybrać z listy rozwijanej grupę argumentów dopasowaną do rodzaju produktu.

np. Edytuje nowo dodany produkt który jest głośnikiem samochodowym. Teraz chce z listy grupy argumentów wybrać "Głośnik" i żeby mi się pokazały argumenty dla typu głośnik takie jak moc, wielkość, kolor, typ, etc. w które wstawię żądane wartości

analogicznie dla np.radia po wyborze grupy argumentów "radio samochodowe" pokazały mi się inne argumenty takie jak np. wyświetlacz, wyjścia, akcesoria, moc rms, etc

czy w ogóle jest jakiś dodatek do drupala który umożliwiał by takie grupowanie z wyborem ??

rozważałem też aby w rodzaju zawartości"produkt" dodać wszystkie atrybuty jak leci i wypełniać wybrane w zależności co za produkt będę miał. Ale odrzuciłem ten pomysł.
analogicznie w grę nie wchodzi stworzenie 150 rodzai zawartości. :(
Awatar użytkownika

mareckimx

Re: [Drupal 7] cck jak stworzyć wybieraną grupę argumentów

Post16 kwie 2013, o 16:48

no nie wiem czy cie dobrze rozumiem. Ale chyba musisz stworzyć nowe pola np. tekstowe z listą rozwijana albo wykorystać taxonomie. Jesli to aktualne to pisz gg:5731630

Wróć do Systemy CMS