Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Cinema 4D - pluginy

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D
Awatar użytkownika

Yasiek

Cinema 4D - pluginy

Post18 mar 2014, o 14:50

Jak w temacie - przelecialem forum (wyszukiwarka) i nie z nalazlo, wiec chcialbym zaproponowac, zeby tutaj sie dzielic wszystkimi fajnymi pluginami do Cinema.
Bede pierwszy, taka perelke znalazlem - darmowe (jak glosi licencja) i przy odobinie wyobrazni moze dac fajne efekty:
http://vimeo.com/51060304
Link do pliku pod filmikiem.
Pozdrwaiam
Non progredi est regredi
Awatar użytkownika

Morgtus

Re: Cinema 4D - pluginy

Post21 mar 2014, o 18:59

Fajna sprawa, może się przydać, dzięki. Jak coś będę miał to też zamieszczę.

Widzę, że ostatnio sporo działasz w Cinemie, fajnie, sam też się przymierzam, i już mam kilka pomysłów na animacje w Cinemie

Pozdrawiam
Strona portfolio http://www.morgtus.pl - montaż i edycja wideo, postprodukcja, grafika komputerowa.
Obrazek
Awatar użytkownika

Yasiek

Post21 mar 2014, o 22:33

Fajnie ze jest nas juz 2 :)
Wynalazlem jeszcze jeden Plugin - "Drop It" - stawia jakakolwiek figure na podlodze - przydatny.
Pozdrawiam
Non progredi est regredi
Awatar użytkownika

Morgtus

Post22 mar 2014, o 13:00

Narazie jeszcze dość mało się jeszcze bawiłem Cinemą, ale w bardzo najbliższym czasie chcę to zmienić.

Mimo tego podczas przeglądania projektów wbudowanych w Cinemę znalazłem fajną funkcję, a mianowicie kaustyka w opcjach renderowania. Kiedyś przerabiałem oba kursy EduWeb z 3ds maxa i w zaawansowanym kursie była rozmowa o rendererach, światłach, i o v-rayu, który potrafił dawać świetne efekty odbijanie światła, załamań na przezroczystych powierzchniach, tak jak tutaj http://eduweb.pl/kursy/3d-studio-max/przyklady/7.jpg i trochę mi brakowało omówienia tego aspektu w kursie Cinemy.

I właśnie z pomocą przychodzi kaustyka, świetna sprawa, kapitalnie wychodzą rendery :-)

Pozdrawiam
Strona portfolio http://www.morgtus.pl - montaż i edycja wideo, postprodukcja, grafika komputerowa.
Obrazek
Awatar użytkownika

maltaannon

Team eduweb

Team eduweb

Post23 mar 2014, o 15:40

Oh. Jest wiele tematów, które chciałem porzuszyć w tym kursie, ale musiałem gdzieś postawić granice. Kurs i tak ma 16 godzin, czego się nie spodziewałem. Dlatego wybrałem te tematy, z którymi na pewno będziecie się stykać najczęściej i wybrałem omówienie najczęstrzych zagadnień z nimi związanych.

Jesli chcecie się pobawić kaustyką, to w pierwszej chwili musicie włączyć ją w opcjach renderowania (Render Settings > Effects > Caustics). Potem robicie sobie jakiś prawie przaezroczysty materiał (może jakieś 80-95%) wraz z Refraction (1.3 - 1.5), dodajecie światło i w zakładce Caustics bawicie się ustawieniami.

Ustawienia typu Caustics znajdziecie w trzech rożnych miejscach: światło, materiał (sekcja Illumination), oraz w ustawieniach renderowania (efekt Caustics). Najczęściej to ustawienia światła mają największe znaczenie, ponieważ to właśnie fotony emitowane przez światło odbijają się i załamują w geometrii i wypadają poza nią tworząc ładne świetlne wzory.

V-Ray nie jest potrzebny :)
Pozdrawiam i miłej zabawy.
Awatar użytkownika

Morgtus

Post24 mar 2014, o 21:50

Jak najbardziej zdaje sobie sprawę z ilości przerobionego materiału w kursie i że nie dało się wspomnieć o wszystkich funkcjach, szczególnie w tak rozbudowanych programie jak Cinema 4D. Im więcej człowiek uczy się ciekawych rzeczy, tym chciałby więcej :-).

W kursie pojawiła się jedna z najcenniejszych porad, jakoś pod koniec kursu, aby poprzeglądać gotowe projekty wbudowane w Cineme. Faktycznie jest tam wiele ciekawych rzeczy, też między innymi zobaczyłem fantastycznie wyglądający słój (lub coś szklanego, okrągłego) i to jest to czego szukałem, zacząłem patrzeć w ustawieniach renderera, i patrzę, że nie ma global ilumination, lecz jest właśnie kaustyka, i zwyczajnie zacząłem eksperymentować. Tak więc jeszcze raz, dzięki za dobre porady.

Sama grafika 3D zawsze się podobała, ale dotychczas nie mogłem przeskoczyć bariery, jaką jest nie za łatwa obsługa 3ds maxa, nawet przerobiłem oba kursy Eduweb z tego programu, ale poza ogólnym pojęciem nie pozostało wiele, zwyczajnie nie wciągnęło mnie. Dopiero teraz po tym kursie i spotkaniu z Cinemą nabrałem olbrzymiej chęci i zapału do wejścia w świat 3D, ten program ma idealny interfejs, który w porównaniu z 3ds max jest tak intuicyjny. Nawet odświeżę sobie notatki ze studiów z wykładów o grafice 3D, kiedyś się tego uczyłem, ale tylko czysta teoria, jakoś uczelnia nie mogła znaleźć osoby do prowadzenia ćwiczeń, i tak teoria została suchą teorią i w końcu poszła w zapomnienie, dopiero teraz widzę tego sens, aby bardziej świadomie używać różnego rodzaju cieniowania, działać według zasad w nich panujących, a nie tylko intuicji.

Mam natomiast jedną uwag do kursu, w momencie omawiania oświetlania sceny, pokazywane są różnice między global ilumination, a jego symulowaniem, i ... widać jakie fajne efekty daje pierwsza opcja, ale długo się renderuje, dlatego często lepiej wybrać drugą opcję, że można uzyskać zbliżone efekty przy szybszym renderze, tyle, że za bardzo nie było widać w kursie tego zbliżonego efektu do global ilumination, oczywiście nie żeby dopieszczać scenę "na antenie", ale poza nagraniem dopracować ją i pokazać, że faktycznie może to wyglądać równie ładnie, myślę, że mogłoby to fajnie wzbogacić daną lekcję. Jednak to mimo wszystko detal, bo ostatecznie osoby przerabiające ten kurs myślę są osobami inteligentnymi osobami i wyciągną wnioski z przekazanych rad Pana Jerzego, czyli między innymi, żeby świadomie używać przedstawionych technik.

Trochę się rozpisałem, w sumie offtop, bo temat o pluginach do C4D, więc też znalazłem fajny darmowy plugin, a więc http://mymotiongraphics.tv/downloads/theilluminati/ , na stronie wszystkie informacje, włącznie z tutorialem jak używać oraz filmikiem pokazowym co potrafi plugin.

Na koniec, tak sobie myślę, że skoro ma się tak prężnie rozwijać temat Cinemy, to może utworzyć osobny pod katalog, czyli Postprodukcja Wideo i 3D / Cinema 4D tym bardziej, że temat gorący i może więcej osób się przyłączy i coraz więcej będzie się udzielać, bo cały temat Cinemy mega ciekawy.
Obrazek
Awatar użytkownika

Yasiek

Post24 mar 2014, o 22:47

Moj rig ze swiatlami jest troche ubogi widze:D
Znalazlem tego czlowieka na YT - ma jeszcze jeden fajny plugin - Motion Drop - tez za free :D
link: https://www.youtube.com/user/mymotiongraphics

p.s - jestem za podkatalogiem...chociaz brzmi nedznie - niech to bedzie NADkatalog:D
Podrawiam
Non progredi est regredi
Awatar użytkownika

Morgtus

Post24 mar 2014, o 23:38

Tak NADkatalog jest lepszy :-D , co to pluginu który podałeś, to jego autor stworzył ten plugin który ja podałem :-) fajnie umieć takie rzeczy tworzyć, ale to już raczej bardzo wyższa szkoła jazdy.

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika

Yasiek

Post24 mar 2014, o 23:56

:P
czekaj czekaj Mortgtus - takich 2 jak nas 3 to nie ma ani jednego:) a Mr Jerzy dopiero sie rozkreca (mocno w to wierze:) z Cinema, wiec to tylko kwestia czasu jak bedziemy takie rzeczy robic:)
Ja juz riga ze swiatlami zrobilem - z wiedza z kursu, ale raczej nalezy zakladac ze kurs jest nadzwyczajny, nie ja:D:D Wiec jest szansa! :P
Pozdrawiam
Non progredi est regredi
Awatar użytkownika

Morgtus

Post25 mar 2014, o 00:53

Ty trochę czasu już się bawisz Cinemą, ale ja dopiero zaczynam, więc jeszcze długa droga do bycia dobrym w tej dziedzinie, choć muszę ją przyśpieszyć, bo czeka film do zmontowania, i sporo tam bajerów chcę napakować, ale znam kilka sztuczek, które powinny troszkę uprościć pracę, dając fajne efekty, no ale zobaczy co z tego wyjdzie, ile uda się zrealizować.

Szczerze przyznam, że swoje nauki czerpię z dwóch źródeł, Eduweb i VideoCopilot, do tego różne kursy video na youtubie, mam kilku ulubionych. W związku z tym jestem ciekaw skąd Pan Jerzy czerpie wiedzę, którą nam przekazuje, czy to wszystko samemu, własne doświadczenia, eksperymenty z programem wspomagane helpem programów, czy też jakieś szkolenia, dodatkowe pomoce od producentów, czy może jakieś guru, człowiek mentor?:-)

Pozdrawiam :-)
Obrazek
Następna

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D