Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Cinema - modyfikatory

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

Sylwester

Cinema - modyfikatory

Post4 lip 2014, o 14:36

Koledzy, mam pytanie....Jaki jest odpowiednik modyfikatora Shell z MAXA w Cinemie ?
Mianowicie robię obiekt który jest np.... karoserią jakiegoś pojazdu i chcę nadać mu grubość tej powiedzmy karoserii......?????
Awatar użytkownika

Yasiek

Re: Cinema - modyfikatory

Post4 lip 2014, o 14:56

z tego co wiem niema takiego - ale moge sie mylic. Mozesz skopiowac bryle i extrudowac, albo zeskalowac (tylko piwot musi byc w centrum zeby to jakos wygladalo) - w kazdym razie ja bym to tak zrobil.
Pozdro
Non progredi est regredi

Sylwester

Post4 lip 2014, o 16:12

Dziękuję. .....A jeśli mogę Cie jeszcze zapytać bo na pewno znasz ten program lepiej ode mnie....W Maxie mieliśmy taką opcję jak Chamer do wygładzania krawędzi....czyli zaznaczało się Edge i ustalało na ile kolejnych krawędzi ma się rozbić ta zaznaczona by uzyskać zaokrąglenie....Jest coś podobnego w Cinemie bo nie mogę znaleźć....

Sylwester

Sylwester

Post4 lip 2014, o 16:12

Dziękuję. .....A jeśli mogę Cie jeszcze zapytać bo na pewno znasz ten program lepiej ode mnie....W Maxie mieliśmy taką opcję jak Chamer do wygładzania krawędzi....czyli zaznaczało się Edge i ustalało na ile kolejnych krawędzi ma się rozbić ta zaznaczona by uzyskać zaokrąglenie....Jest coś podobnego w Cinemie bo nie mogę znaleźć....

Sylwester
Awatar użytkownika

Yasiek

Post4 lip 2014, o 17:41

W cinemie jesli masz obiekt parametryczny (czyli zanim klikniesz 'C') to - nie we wszystkich - ale masz opcje 'Fillet' - zaokragla krawedzie, jesli jednak zmieniles juz obiekt na poligonowy to zaznaczajac krawedz kliknij prawym i z opcji wybierz 'Bevel' (lum sekwencja klawiszy Ma potem S).
pozdrawiam
Jak co to pisz
Yasiek
Non progredi est regredi

Sylwester

Post7 lip 2014, o 23:31

Hej....Mam problem i ogromną prośbę bo nie mogę sobie poradzić...Kupiłem kurs od Cinemy i niby Jerzy tam robi podobną rzecz ale PODOBNĄ....Chodzi o to że muszę puścić kamerę po krótkim splinie...Mam postać która patrzy w monitor i kamera ma się zbliżać po tej ścieżce do monitora aż się powiększy ten ekran monitora na FULL...Więc zrobiłem splina i kamerę...do kamery dodałem taga ALING TO SPLIE - i tu nie wiem czy dobrego po , umieszczam w tagu ścieżkę i kamera stoi w miejscu na samym początku tego splina?????? Czy mogę Cię prosić o pomoc, co robię nie tak?

Sylwester

Sylwester

Sylwester

Post7 lip 2014, o 23:31

Hej....Mam problem i ogromną prośbę bo nie mogę sobie poradzić...Kupiłem kurs od Cinemy i niby Jerzy tam robi podobną rzecz ale PODOBNĄ....Chodzi o to że muszę puścić kamerę po krótkim splinie...Mam postać która patrzy w monitor i kamera ma się zbliżać po tej ścieżce do monitora aż się powiększy ten ekran monitora na FULL...Więc zrobiłem splina i kamerę...do kamery dodałem taga ALING TO SPLIE - i tu nie wiem czy dobrego po , umieszczam w tagu ścieżkę i kamera stoi w miejscu na samym początku tego splina?????? Czy mogę Cię prosić o pomoc, co robię nie tak?

Sylwester

Sylwester
Awatar użytkownika

Yasiek

Post8 lip 2014, o 00:02

podejzewam ze trzeba wykluczowac ruch kamery....
Non progredi est regredi

Sylwester

Post8 lip 2014, o 10:34

Już wiem nie zakliknąłem opcji Position z by się podświetliła na czerwono i nadała klatkę kluczową....myślałem że nie musi być podświetlone na czerwono...W każdym razie działa.

Dzięki
Sywek

Sylwester

Post10 lip 2014, o 18:52

Hej Yasiek wiesz może co zrobiłem że nie widzę w scenie ikonek od świateł. Chodzi mi oto że one działają ale nie widzę ich ikonek we viuportach....Cholera, używam światła AREA i nie wiedzę powierzchni jaką świecę....działam po omacku....Wiesz jak sobie z tym poradzić ?

Sylwek
Następna

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D