Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Coda 2 + Pixelmator czyli WebDesign na Macu

Oprogramowanie i ciekawe narzędzia, pluginy, add-ony
Awatar użytkownika

reno

Coda 2 + Pixelmator czyli WebDesign na Macu

Post8 kwie 2014, o 09:26

Witam,
Być może są tutaj użytkownicy, którzy podobnie jak ja korzystają przy pracy nad stronami www z narzędzi, które znakomicie sprawdzają się ma Macu.

Całą grafikę tworzę/tnę w Pixelmatorze, a resztę w edytorze CODA 2.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tutorialami i innymi przydatnymi informacjami na temat tych dwóch programów, proszę wrzucać. Mam nadzieję, że uda mi się trochę pomóc.

Na początek podrzucam link jak krok po kroku zaprojektować stronkę w Pixelmatorze.

http://www.pxm-tuts.com/tutorials/web-design/design-code-clean-portfolio-layout-part-1/

Dodam tylko, że kilka kursów z Eduweb.pl ( także te z cięciem w Photoshopie) przerabiałem właśnie korzystając z Pixelmatora i Coda ( Pixelmator poprawnie otwiera pliki .psd), a Grzegorz Róg tak dobrze tłumaczy każde działanie, że nie ma większego problemu, by odpowiednie narzędzia odnaleźć w alternatywnym oprogramowaniu.

Pozdrawiam
Marcin

krzykwiat

Re: Coda 2 + Pixelmator czyli WebDesign na Macu

Post8 wrz 2015, o 10:06

Tu się zgadzam w całej rozciągłości. Obecnie PIxelmator jest świetnym narzędziem i nie mam zamiaru płacić haraczu dla Adobe za swój rozdmuchany program mając pxm za ułamek ceny. Coda 2 to najlepszy edytor dla mac do pisania stron, takie wynalazki jak dreamweaver to relikt przeszłości a sublime text, no cóż zabawka. Jak ktoś chce program w pełni kompletny to sięga po Coda 2. Do coda 2 mamy emmeta, oraz masę innych wtyczek które doskonale pomagają w pracy. Jest jeszcze bardzo ciekawa możliwość tworzenia stron w wordpresie z podglądem w programie. Z pomocą przychodzi DesktopSerwer. Można go pobrać w wersji free którą w zupełności wystarczy do pracy nad trzeba projektami. Większa ilość projektów wymaga zakupu licencji (ok. 100USD). Dzięki temu programowi mamy bardzo fajny serwer na kompie z pełnym wsparciem podglądu w Coda.

Co do przerabiania kursów, ja z tymi z eduweb dałem sobie spokój. Nic sensownego do mojego rozwoju nie wniosły. Jedyny dla mnie powiedzmy wartościowy to CSS3, choć też mam do niego zastrzeżenia. Na szczęście jest konkurencja z Tarnowa która według mnie obi kursy ciekawsze i lepsze merytorycznie.
Awatar użytkownika

reno

Re: Coda 2 + Pixelmator czyli WebDesign na Macu

Post20 wrz 2015, o 13:57

Ostatnio twórcy Coda odpisali mi na Twitterze, że wkrótce pojawi się także plugin dla Bootstrapa. Ale..Coda 2 ma wciąż jedną poważną wadę. Jakiś krytyczny bug przy Javascript. Wystarczy źle zapętlić fragment kodu, by Coda całkowicie przestała odpowiadać. Mało tego - przy ponownym uruchomieniu programu, wciąż wczytuje ostatni "zawieszony plik". Musiałem ten sam plik poprawiać w Sublime - pozbyć się błędu, a następnie mogłem spokojnie otworzyć w Coda.

Stworzyłem kompletny raport z Konsoli po tych krytycznych błędach i wysłałem do Panic Inc. To czym mi zaimponowali to fakt, że dość długo mailowaliśmy, bo koniecznie chcieli się dowiedzieć co wpływa na te błędy. Obiecali, że kolejna wersja bedzie już ok.

Pozdrawiam

Wróć do Software i narzędzia