Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

darmowe zdjecia i blog jako forma promocji

Optymalizacja, Pozycjonowanie, AdWords, AdSense, marketing WWW

polomanolo

darmowe zdjecia i blog jako forma promocji

Post18 maja 2016, o 11:49

hej, mam pytanie do blogerow :D prowadze swojego bloga, ktory reklamuje moj sklep, czytalam kiedys, ze to fajna forma promocji no i jakos tam to chyba nawet dziala ale nie mam tego jak sprawdzic. ale nie chce tylko tam reklamowac swoje rzeczy (to taki eko-biznes), bo lubie opisywac tez rzeczy, ktore mnie interesuja i mysle, ze beda tez interesujace dla moich klientow:)) tylko problem jest ze nie mam zawsze mam odpowiednie zdjecia (czasem robie swoje, ale nie zawsze mam pod reka takie jak chce). skad moge wziac takie zdjecia? znam istock ale tam trzeba placic, są jakieś alternatywy za darmoszke? i w ogole to dobry pomysl z tym blogiem?

neoprenowy

Re: darmowe zdjecia i blog jako forma promocji

Post19 maja 2016, o 10:34

ja tam korzystam z istock i powiem szczrze ze warto zaplacic, nie ma drugiego takiego banku zdjec.

polomanolo

Post20 maja 2016, o 11:06

no okej, a co z tym blogiem? ma to sens? lubie to robic, bo to taka chwila relaksu dla mnie faktycznie, ale nie wiem czy ma to sens w promocji mojego interesu? moze lepiej przejsc na jakiegos facebooka? albo instagrama?

SupremumSEO

Post20 maja 2016, o 15:54

Istnieje wiele darmowych banków zdjęć jak np. pexels.com czy sitebuilderreport.com/stock-up Witryny te posiadają zdjęcia na licencji CC0 - dzięki temu możemy dowolnie z nich korzystać i rozpowszechniać, nawet bez wzmianki o autorze. Warto z tego korzystać przy budowaniu wizerunku swojej firmy w Internecie. Blog to świetny sposób nie tylko na promocję swojej firmy, ale również jeden z kroków w celu poprawienia pozycji Twojej strony w wyszukiwarce (O ILE blog jest częścią Twojej witryny!). Z pewnością nie warto rezygnować. Jeżeli chodzi o media społecznościowe - jeśli tylko Twój target z nich korzysta, to warto się tym zainteresować :)
Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl
Obrazek

idzikkamil

Post22 maja 2016, o 19:58

Pewnie że ma to sens, jeżeli lubisz to robić. Spróbuj z tym istockiem, rzeczywiście jest niezły.
Awatar użytkownika

SkyShop

Post30 wrz 2016, o 15:49

Cześć :)

Prowadzenie bloga to świetny pomysł w przypadku sklepu internetowego czy innego biznesu. Masz tam szansę promować się jako ekspert w branży oraz tworzyć społeczność. Twój blog nie musi być stricte reklamowy, ważne żeby tworzyć w nim interesujący content. I tak jak już pisali inni użytkownicy, blog wpływa pozytywnie na pozycjonowanie :) Ale warto też dołożyć do tego kanału social media. Sprawdź gdzie możesz spotkać swoją grupę docelową i się tam pojawiaj. Personalizuj przekazy. Większość sklepów internetowych ma konta na Facebooku. Instagram jest bardziej odpowiedni dla branż lifestylowych, chociaż użytkownicy tego kanału bardziej są zaangażowani w śledzenie i tworzenie marki. Natomiast jeśli chodzi o zdjęcia, to oprócz tu wymienionych, ciekawe też są pixabay czy freepik. Strony są dostępne również w polskiej wersji językowej :)

Wróć do Promocja i Pozycjonowanie