Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Dell Precision 490-wymiana obudowy/płyty głównej

PC, Mac, monitory, tablety, iPody oraz inne zabawki (-:

sephire

Dell Precision 490-wymiana obudowy/płyty głównej

Post19 lis 2016, o 16:40

Witam!
Około rok temu kupiłem stacjonarnego Dell Precision 490 w stanie "used-refurbished". Służy mi całkiem dzielnie w takim stanie jakim go kupiłem (poza wymianą karty graficznej na EVGA GeForce GTX 660) jednak jest okropnie ciężki (cała wieża ponad 25 kg), co przeszkadza mi, ponieważ kilka razy do roku podróżuję samolotem i muszę go zabierać ze sobą z braku laptopa.
Ostatnio pomyślałem o tym, żeby zamienić jego czołgową obudowę na coś lżejszego, jednak po krótkim researchu napotkałem kilka problemów. Otóż na kilku anglojęzycznych forach natrafiłem na opinie, że bez bardzo dobrej znajomości tematu składania komputerów do kupy, przeniesienie płyty głównej tego konkretnego modelu do nowej obudowy może być bardzo trudne i wymaga wiercenia, wkrętarek, robotycznego ramienia i jeszcze bóg wie czego. Polecali również wykręcenie wszystkich podzespołów włącznie z procesorem, pozostawanie płyty głównej w starej obudowanie i zakup nowej płyty, pasującej do wybranej obudowy.
Przyznam szczerze, że nigdy nie robiłem żadnych poważnych zmian w kompach, poza wymianami jakichś prostych podzespołów jak kości RAM, zasilacz czy karty na złącza PCI i boję się, że mógłbym coś uszkodzić.
Tutaj pojawia się moje pytanie: co forumowicze radziliby w takiej sytuacji z moją specyfikacją? Nowa płyta główna i obudowa? Tylko obudowa? Co, gdzie, jak i za ile? Jeśli to możliwe, z wyprowadzką chciałbym się zmieścić w 500 zł, aczkolwiek im taniej tym lepiej (z myślą o wymianie jedynie obudowy myślałem raczej o kosztach w granicach 200 złotych).

Moja specyfikacja:
Płyta główna: Dell Precision 490 0GU083
Procesor: INTEL XEON 5160 3.0Ghz, 2.99 Ghz
Karta graficzna: EVGA Geforce GTX 660 2GB GDDR5 1046 Mhz
Zasilacz: DELL H750P-00 750W
RAM: 4 x 2GB Qimonda FB-DDR2 330 Mhz

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

PS. To mój pierwszy post, witam wszystkich ;)

Wróć do Hardware