Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Efekt tekstowy - pomocy.

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

Dzezdi

Efekt tekstowy - pomocy.

Post27 maja 2016, o 22:13

To moj pierwszy post dlatego na poczatek witam wszystkich forumowiczow.
Jestem bardzo poczatkujacym uzytkownikiem AAE i chcialem poprosic was o pomoc jak uzyskac efekt napisow jak w ponizszym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=tqy0Uvw_bFU

Dokladnie chodzi mi o napisy w 0:13, 0:30, 0:34 i kilka dalej, kolor tekstu jest jakby czescia filmu jednak w pewien sposob przesuniete wzgledem samego filmu. Pozniej napis robi sie bialy.
Na ta chwile rozkminilem tyle, ze tworze warstwe z filmem, nad nia robie warstwe z napisem. Kolejny krok to w warstwie filmu w TrkMat zmieniam z "none" na "alpha matte". Zostaje sam napis z filmem zamiast koloru. Nastepny krok to ponowne przeciagniecie filmu do kompozycji jako warstwa trzecia, w tym momencie napis znika poniewaz dokladnie pokrywa sie warstwa trzecia dlatego warstwe druga nieco presuwam. I tyle. Co dalej? Moze ktos moglby napisac czy to jest wlasciwa droga czy to moze po prostu jest dzialanie jakiegos efektu a ja sie mecze.
Pozdrawiam i przepraszam za brak polskich liter.
Awatar użytkownika

Yasiek

Re: Efekt tekstowy - pomocy.

Post31 lip 2016, o 15:54

moim skromnym zdaniem chodzi tutaj o odkrywanie napisu w pewien specjalny sposob - nie potrzebujeesz trak maty na filmiku - uzyj jej do odsloniecia napisu, czyli:
utworz nowa warstwe solid, daj jej jakas rampe i animuj ja, mozesz tez dodac jakiegos fractala, potem uzyj tego do odslaniania napisu jako trak mat.
Zauwaz ze napisy nie sa w kolorze filmiku (a po to uzywal bys trak maty na filmiku).
I na koniec, ajk zwykle - oczywiscie moge sie mylic :)
Pozdro
Yasiek
Non progredi est regredi

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D