Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Firma w mapach Google

Optymalizacja, Pozycjonowanie, AdWords, AdSense, marketing WWW

primoz

Firma w mapach Google

Post23 sty 2017, o 14:02

Słuchajcie, jak to zrobić żeby firma wyświetlała się w mapach Google? Wiecie o co mi chodzi, jak czasem sobie zbliżam mapkę zeby jakąś uliczkę obczaić to się wyświetlają firmy które są przy tej ulicy. Chciałbym żeby moja tez się tak wyświetlała. Trzeba jakiegoś targu dobić z Googlem, płatne to? Trudne to?
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Re: Firma w mapach Google

Post23 sty 2017, o 21:40

Najlepiej zarejestrować się w Google Moja Firma: https://www.google.com/intl/pl/business/
Obrazek

koledziak

Post24 sty 2017, o 12:17

Fajna sprawa, jak ktoś wpisze nazwę twojej firmy w google mapach to automatycznie z boku takie informacje się pojawiają. Z tego co się orientuję to niepłatne.

primoz

Post24 sty 2017, o 15:51

Tylko że mi chodzi o to żeby nawet bez wpisywania nazwy się wyświetlało, w sensie po zbliżeniu do ulicy przy której mam siedzibę żeby się wyświetlało że taka firma tam istnieje.

SupremumSEO

Post25 sty 2017, o 10:46

Mowa o wizytówce firmy w Google Maps - jej dodanie rzeczywiście jest darmowe, trzeba tylko posiadać konto Google. Zarówno wyświetlanie się wizytówki po wpisaniu nazwy przedsiębiorstwa, jak i pojawienie się informacji o niej w trakcie wirtualnej podróży po mapie Google jest efektem tych samych działań. Utworzenie takiej wizytówki nie jest skomplikowane, można to zrobić samodzielnie. Również odsyłam Cię na stronę wskazaną przez mojego poprzednika - bazując na zamieszczonych tam instrukcjach powinieneś z łatwością poradzić sobie z całym procesem. Pamiętaj, żeby dodać jak najwięcej treści, które zachęcą potencjalnych klientów do skorzystania z Twoich usług, ułatwią znalezienie potrzebnych informacji o firmie oraz wyróżnią ją na tle konkurencji. Im więcej wartościowych informacji zamieścisz, tym większa szansa, że etykieta Twojej firmy wyświetli się na mapie.
Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl
Obrazek

primoz

Post26 sty 2017, o 12:48

To co tam obowiązkowo trzeba dodać?

SupremumSEO

Post26 sty 2017, o 16:01

W pierwszej kolejności podstawowe informacje o firmie: dane teleadresowe, godziny otwarcia. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności warto też poinformować na przykład o akceptowanych formach płatności. Dobrze też zadbać o zdjęcia dobrej jakości - ich dopuszczalny limit wynosi 10. W każdej chwili dane na temat firmy można edytować. Nie bądź jednak zaskoczony, jeśli otrzymasz telefon lub list od Google z prośbą o potwierdzenie informacji zamieszczonych w wizytówce. Służy to uwiarygodnieniu treści i dbaniu o prawdziwość informacji, które użytkownik może znaleźć w mapach.
Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl
Obrazek

malpractice

Post18 paź 2017, o 14:44

Od czego zależy pozycjonowanie w mapach google, dlaczego jedne wizytówki są wyżej, a inne niżej w wynika wyszukiwania?

herex77

Post24 paź 2017, o 13:46

Można spróbować również wzmocnić swoją pozycję przez kampanię Google Adwords. Punkt na mapie Google to pierwsza czynność do istnienia w internecie, jednak pozycjonowanie SEO trwa, a rozgłos sam się nie zrobi. Warto wykupić reklamę opłacaną choćby za kliknięcia. Wtedy już robi się solidnie, choć nie na stałe. Myślę jednak, że warto używać Adwrodsów, odsyłam więc do artykułu o tym temacie,
jeśli nie jesteś zapoznany. https://www.tworcy.pl/kampanie-google-adwords-warto/

Wróć do Promocja i Pozycjonowanie