Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

@font-face, rozszerzenia i przeglądarki

Dreamweaver, XHTML, CSS, JavaScript, jQuery

helpar

@font-face, rozszerzenia i przeglądarki

Post24 wrz 2012, o 14:47

Zastosowałam regułę @font-face. Czcionka, którą ściągnęłam ma tylko rozszerzenia .oet i .ttf. Teoretycznie powinno to wystarczyć: .eot (dla IE) i .ttf (dla pozostałych) (podobno?). Pliku z css nie było, więc css napisany przeze mnie jest taki:

@font-face {font-family: 'Skinny-Regular'; src: url('../font/Skinny-Regular.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),url('../font/Skinny-Regular.ttf') format('truetype');}

Poprawnie tekst wyświetla się tylko w IE. W pozostałych brakuje poprzecznych kresek w A i E.

Jaki błąd popełniam? Czy ten css jest błędny, czy po prostu bez pozostałych formatów ani rusz?
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Re: @font-face, rozszerzenia i przeglądarki

Post24 wrz 2012, o 19:09

Czasami zdarza się tak, że pobieramy (lub wrzucamy z Google Fonts) czcionkę z podstawowym tylko zestawem znaków i po prostu ich brakuje, ale nie widzimy tego, bo np. w komputerze mamy już taką samą czcionkę, ale np. ze wszystkimi znakami. I jak w CSS podamy jej nazwę, to może zostać wczytana ta z komputera.

Trudno powiedzieć czy tak jest w Twoim przypadku, sprawdź i daj znać :)
Obrazek

helpar

Post24 wrz 2012, o 21:36

Pobrałam te czcionkę z dafont do siebie i sprawdzam na razie tylko u siebie. Gdyby sytuacja była jak opisana przez Ciebie, byłoby chyba bez problemu?A u mnie jest właśnie z problemem...Niby te litery są, ale brak im tych środkowych poprzecznych kresek.
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Post25 wrz 2012, o 08:33

No to dziwne, jeśli w IE się wyświetlają, ale być może mimo wszystko te dwa pliki się różnią (eot dla IE i ttf dla innych), chociaż wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Sam miałem kiedyś problem, gdzie w IE były polskie znaki, a w pozostałych nie, ale okazało się, że wziąłem niepełny zestaw znaków z Google Fonts i trzeba było wziąć ten z "latin-extended".
Obrazek

zigger

Post28 cze 2017, o 15:32

cześć podepne się pod temat, zastosowałem font face w oddzielnym pliku, w safari wszystko śmiga lecz w chrome i firefox nie, reguła wygląda tak:
@font-face {
font-family: 'Dinner-Fatt';
src:url('../font/Diner-Fatt-Regular.eot') format('embedded-opentype'),
url('../font/Diner-Fatt-Regular.woff') format('woff'),
url('../font/Diner-Fatt.ttf') format('truetype'),
url('') format('svg');
font-weight: normal;
font-style: normal;
}

ma ktoś moze pomysł dlaczego?

Wróć do Projektowanie w XHTML i CSS