Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

.htaccess wordpress + woo

asp.NET, PHP oraz bazy danych

belfegor1

.htaccess wordpress + woo

Post12 lis 2015, o 20:10

Mam problem z serwerem w firmie cal.pl nie wiem dlaczego coś zmienia mi prawa pliku i usuwa mi linię kodu
Kod: Zaznacz cały
AddHandler x-httpd-php54 .php
administrator uważa że to coś po mojej stronie, ktoś ma pomysł jak to rozwiązać ten problem
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Re: .htaccess wordpress + woo

Post13 lis 2015, o 18:23

WordPress ma dostęp do pliku .htaccess, a także specjalne funkcje PHP, którymi wstawia tam odpowiednią treść, ale wyłącznie pomiędzy znacznikami
# BEGIN WordPress
...
# END WordPress
więc może spróbuj powyższy zapis umieścić pod tym blokiem. Wtedy będzie wiadomo czy to WordPress tam miesza czy raczej nie.
Obrazek

belfegor1

Post13 lis 2015, o 18:59

Ja ten kod wstawiam poza tymi znacznikami mam tak
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress
AddHandler x-httpd-php54 .php

Coś zmienia zawartość pliku i jego prawa, nawet jak mam prawa pliku na 444 coś potrafi go zmienić, 'Pan' z cala napisał "Błąd z powracającym do poprzednich ustawień plikiem htaccess jest to kwestia konfiguracji konta. Proszę o dokładna weryfikację" i później "Należy sprawdzić wszystkie ustawienia, w tym przypadku trudno jest to opisać zalecam kontakt z informatykiem."
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Post16 lis 2015, o 22:51

Przyzna, że nie mam więcej pomysłów. Nie spotkałem się z czymś takim. A czy próbowałeś dokładnie ten sam kod uruchomić na innym serwerze i nie było tego problemu?
Obrazek

belfegor1

Post17 lis 2015, o 10:31

Na innym serwerze (linuxpl.com) też jest ten problem bo nie mogę ustawić prostych adresów, mam komunikat
Gdybyśmy mieli prawa do zapisu do twojego pliku .htaccess, zostałby on automatycznie zaktualizowany, ale z powodu ich braku musisz dokonać tego ręcznie. Oto reguły mod_rewrite'a, które powinny się w nim znajdować. Kliknij w dowolnym miejscu w tym polu i wciśnij klawisze CTRL + a, aby zaznaczyć je wszystkie.
prawa pliku się nie zmieniają ale wordpress nie może zmienić jego zawartości, nawet jak ręcznie coś zmienię to zaraz wraca do poprzedniego stanu. Ustawiłem wordpressa żeby nie korzystał z prostych adresów, usunąłem plik hraccess, włączyłem ponownie proste adresy i wygenerowany plik jest zły bo jest taki
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

a powinno być tak
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /travel/
RewriteRule . /travel/index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

Wyłączyłem wszystkie wtyczki i korzystam z domyślnego szablonu

belfegor1

Post17 lis 2015, o 13:10

Problem rozwiązany :D
Usunąłem wszystko prócz folderu wp-content i pliku wp-config.php, pobrałem wordpressa i wgrałem nowe pliki, działa.

Wróć do Server side