Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Identyfikacja użytkowników nie po IP

asp.NET, PHP oraz bazy danych

argern

Identyfikacja użytkowników nie po IP

Post29 wrz 2010, o 12:46

Witam,

Posiadam lokalny portal fotograficzny. Obecnie organizuję konkurs na najlepsze zdjęcie z pewnego wydarzenia. Chciałbym, aby na zdjęcia mogli głosowa również niezarejestrowani użytkownicy. Galeria opiera się na Joomli! i komponencie JoomGallery.

Mam problem - nie chcę identyfikować użytkowników po IP, gdyż zbyt dużo użytkowników posiada publiczne IP.

Słyszałem o gotowych skryptach, które identyfikują komputer nie po ip, a po wersji przeglądarki, agencie, systemie, i innych informacjach o komputerze, dzięki czemu każdy może zagłosować tylko raz.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję !
Awatar użytkownika

MateuszManaj

Team eduweb

Team eduweb

Re: Identyfikacja użytkowników nie po IP

Post7 paź 2010, o 23:36

Witam serdecznie!
Ogólnie nie polecam takiego sposobu identyfikacji (po agencie, przeglądarce itp..). Odpowiedz sobie na pytanie, czy tylko jeden użytkownik posiada przeglądarkę ? :) Poczytaj trochę statystyk na temat ilości ludzi korzystających np. z firefox'a w wersji 4.06 lub IE9 :)

Co do rozwiązania Twojego problemu, to proponuję raczej przybliżyć sobie temat tablicy ARP i adresów MAC. :)
Powodzenia!
Pozdrawiam!
Mateusz Manaj

Wróć do Server side