Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Ile za obsługę Adwords?

Optymalizacja, Pozycjonowanie, AdWords, AdSense, marketing WWW

rockefeler

Ile za obsługę Adwords?

Post22 gru 2013, o 04:32

Witam,

Chciałbym przeprowadzić małą sondę odnośnie cen za prowadzenie kampanii w Adwords. Przyjmijmy, że budżet miesięczny na kliknięcia to 1000 PLN. Chodzi mi o profesjonalne kampanie, tzn. takie, które zakładają ciągłą optymalizację, reagowanie na sytuację, zmiany sezonowe, testowanie reklam, wykluczanie nietrafionych słów, badanie konwersji, a jeśli trzeba to też remarketing.
Ile Waszym zdaniem powinna kosztować taka kampania, żeby nie odstraszyć klienta? W sieci pełno jest ofert np. 100 złotych miesięcznie za obsługę. No ale z profesjonalizmem to wiadomo, ile to ma wspólnego. Z góry dzięki za opinie i uwagi.

Budo

Re: Ile za obsługę Adwords?

Post24 gru 2013, o 01:00

Ciężko stwierdzić. Moim zdaniem i 1000 zł za obsługę nie starczy. AdWords to pikuś. Trzeba optymalizować jeszcze stronę. Bez optymalizacji konwersji na stronie same AdWordsy to dużo za mało. Po prostu będzie to marnotrawienie kasy na kliknięcia, które nic nie wniosą. Pozycja TOP 1 w SERPach to "pikuś". W większości przypadków nie daje najlepszego zwrotu kosztów do zysku.

Tak na prawdę liczy się ROI. Jeśli on rośnie to koszty obsługi nie mają aż tak dużego znaczenia.

franek84

Post8 sty 2014, o 18:43

Budo pisze:Ciężko stwierdzić. Moim zdaniem i 1000 zł za obsługę nie starczy. AdWords to pikuś. Trzeba optymalizować jeszcze stronę. Bez optymalizacji konwersji na stronie same AdWordsy to dużo za mało. Po prostu będzie to marnotrawienie kasy na kliknięcia, które nic nie wniosą. Pozycja TOP 1 w SERPach to "pikuś". W większości przypadków nie daje najlepszego zwrotu kosztów do zysku.

Tak na prawdę liczy się ROI. Jeśli on rośnie to koszty obsługi nie mają aż tak dużego znaczenia.

Definicja jak z podręcznika do ekonomii.

Kosz obsługi Adwords to zazwyczaj 10% budżetu.

Jeśli chodzi o pozycjonowanie strony w Google to Topy zawsze przekładają się na sprzedaż. Lecz mity typu: "Top 1 na frazę pozycjonowanie to 100 zapytań dziennie" można włożyć między palce.

ewelina70

Post15 sty 2014, o 22:31

Ta strona http://www.nestoria24.pl byłą pozycjonowana na kilka fraz Adwords i musimy mieć ogromny budżet, jeśli frazy są chodliwe, wiadomo optymalizacja strony itd ale i tak to sporo wynosi, za 1000 zł nic z tego nie będzie

daniellech

Post17 lut 2014, o 17:31

Ja pozycjonowałem stronę http://stankiewicz-art.pl/statuetki na kilka fraz w Adwords i zapłaciłem za kilknięcie 7 zł

skoczek20021983

Post19 lut 2014, o 15:11

Nie wiedziałem gdzie umieścić post, więc pisze tutaj.
Lepiej zainwestować w pozycjonowanie czy AdWords. Jeśli AdWords to samemu czy zlecić komuś? Wydaje mi się to łatwe, dodać frazy, budżet i zapomnieć, ale jest tyle tych poradników, opcji itd. że pewnie to takie proste nie jest.
Awatar użytkownika

Seapage

Post19 lut 2014, o 15:48

skoczek20021983 pisze:Nie wiedziałem gdzie umieścić post, więc pisze tutaj.
Lepiej zainwestować w pozycjonowanie czy AdWords. Jeśli AdWords to samemu czy zlecić komuś? Wydaje mi się to łatwe, dodać frazy, budżet i zapomnieć, ale jest tyle tych poradników, opcji itd. że pewnie to takie proste nie jest.

Pozycjowanie wspomagane Adwordsem to najlepsze rozwiazanie. Wraz z wyższą pozycją w google powoli wycofujesz kampanie AdWords, lecz wg mnie czasem lepiej zainwestować w reklame na facebooku, lecz to zależy od tematyki strony i jej odbiorców.

Na przyszłość twórz nowy temat do takich pytań :)

becker

Post19 lut 2014, o 22:26

Firmy za obsługę AdWords życzą sobie około 1k miesięcznie netto. Ale do AdWordsów dochodzi też koszty SEO, planowanie, analiza. Łącznie wychodzi ponad kilka tys. miesięcznie.
Awatar użytkownika

koleszkamieszka

Post20 lut 2014, o 15:06

Czasem żadne pozycjonowanie nie da takich efektów konwersji jak adwords.
Z resztą przecież chyba widać w jaką stronę zmierza adwords. Jeszcze trochę i zostanie tylko on. Pozycjonowanie dzisiaj to przede wszystkim branża niestabilna finansowo dlatego groźna dla inwestorów. Brak bezpośredniego wpływu na efekty - na to mogą sobie aktualnie pozwolić freelanserzy.

mnuwak

Post23 lut 2014, o 10:35

Co za głupoty piszesz, niestabilna to ona zawsze była jednak kogo stać płacić ogromne sumy za pozycje na Adwors chyba tylko Macdonalda:)
Następna

Wróć do Promocja i Pozycjonowanie