Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

include klasy po kliknieciu przycisku

Obsługa programu, animacja, AS2, AS3

eminiasty

include klasy po kliknieciu przycisku

Post22 paź 2015, o 09:20

Witam napisałem jakoś gre w AS3, lecz gry fleszowe wymagaja tez menu chodzby takiego bardzo ubogiego i tu sie zrodzil moj problem. Narysowalem sobie bardzo banalne kwadraciki w adobe flash. Przekonwertowalem na buttony. Utworzylem nowe sceny i.. oprogramowac zeby skakalo ze sceny na scene daje rade

Kod: Zaznacz cały
button_1.addEventListener(MouseEvent.CLICK, fl_MouseClickHandler);

function fl_MouseClickHandler(event:MouseEvent):void
{
   Object(root).gotoAndStop(1,"Gra");
}

robie to na zasadzie jak powyzej, jednak jak widac moja gra jest na scenie "Gra". i korzysta z dodatkowej klasy o nazwie "Main.as"

Jak zaiportowac ta klase(jest ona w tym samym folderze) tylko do tej jednej sceny. Jesli importuje do calosci to zaczynaja wszystkie sceny po kolei skakac i obraz sie klatkuje. Ktos kto sie na tym zna bedzie wiedzial o co chodzi.

Probowalem
import Main.as
include Main.as

Bledy w przypadku uruchomienia:
Lokalizacja: Menu, Warstwa 'Actions', Klatka 1; wiersz: 6; kolumna: 37 1046: Nie znaleziono typu lub nie jest on stałą czasu kompilacji: MouseEvent.
Lokalizacja: Menu, Warstwa 'Actions', Klatka 1; wiersz: 15; kolumna: 39 1046: Nie znaleziono typu lub nie jest on stałą czasu kompilacji: MouseEvent.
Lokalizacja: Menu, Warstwa 'Actions', Klatka 1; wiersz: 24; kolumna: 39 1046: Nie znaleziono typu lub nie jest on stałą czasu kompilacji: MouseEvent.
Lokalizacja: Menu, Warstwa 'Actions', Klatka 1; wiersz: 32; kolumna: 39 1046: Nie znaleziono typu lub nie jest on stałą czasu kompilacji: MouseEvent.

a gdy te klikniecia guzikiem przensosze do Main.as co chyba jest zle to jest
Lokalizacja: C:\..\snake\Main.as; wiersz: 37; kolumna: 1 1083: Błąd składniowy: nieoczekiwana pozycja package.

ale to nie daje rezultatu...
Bardzo prosze o pomoc lub wskazowke jak to poprawic. Wszystko mam juz wykonane tylko ten jeden element mi nie dziala.

Wróć do Flash i ActionScript