Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[Flash AIR] Jak usunąć maksymalizacje okna aplikacji?

Obsługa programu, animacja, AS2, AS3

asasino

[Flash AIR] Jak usunąć maksymalizacje okna aplikacji?

Post30 wrz 2011, o 11:36

Witam forumowiczów,

Stworzyłem ostatnio aplikacje AIR począwszy od wykonania interfejsu w Photoshopie, po przez animacje w Catalyst oraz nadanie funkcjonalności ("mózgu") w Flash Builderze, ostatecznie projekt spowrotem z poziomu Catalyst publikowałem do formy aplikacji AIR. Niestety okrojone możliwości Catalyst uniemożliwiły mi dokonanie wielu ustawień aplikacji (jak np dodanie ikony do exe ale to mniejszy problem z którym sobie poradze). Natomiast przechodząc do rzeczy. Aplikacja uruchamia program w oknie które ma opcje zamknięcia aplikacji, maksymalizacji oraz minimalizacji. Chce by okno aplikacji było statyczne by jego pola nie możnabyło rozszerzać ani po przez funkcje na pasku u góry ani po przez łapanie za krawędzie. Jak to zrobić?

Na początku uważałem że problem tkwi w aplikacji wygenerowanej przez publikacje do AIR i że należy edytować sam plik exe, jednak także natknąłem się na komende AS3 fscommand() która ponoć reguluje te właściwości przeglądarki (tak zrozumiałem z informacji znalezionych w google) ale nie wiem jak się jej używa szukałem informacji na ten temat ale nigdzie nie ma konkretnego przykładu gdzie się to wpisuje. Ale też myślę że ona reguluje same SWFy wyświetlane na stronie internetowej a nie w aplikacji więc może i to nie jest rozwiązanie tego problemu. Sam już nie wiem jak to zrobić dlatego szukam pomocy na państwa forum skąd też kursy AS3, Catalyst, Buildera studiowałem.

asasino

Re: [Flash AIR] Jak usunąć maksymalizacje okna aplikacji?

Post30 wrz 2011, o 19:05

Tak coś szukam na ten temat i znalazłem coś takiego że w folderze zainstalowanej aplikacji AIR jest folder META-INF i tam folder AIR a w nim plik application.xml gdzie są ustawienia aplikacji i tez własnie jest tam możliwość ustawienia czy rozmiar okna można zmieniać. Niestety gdy pomiędzy znacznikiem <!-- <maximizable></maximizable> --> wstawiam false i zapisuje to i tak rozmiar okna w aplikacji można zmieniać...

Wróć do Flash i ActionScript