Forum eduweb.pl • Wyświetl temat - Java czy Python
Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Java czy Python

asp.NET, PHP oraz bazy danych

maciej1190

Java czy Python

Post1 lip 2015, o 12:39

Chciałbym zacząć uczyć się jednego z tych języków, posługiwałbym się nimi do tworzenia serwisów internetowych. Znam już HTML, CSS i JavaScript. Na pewno zaletą obu języków jest to, że można w nich pisać również aplikacje desktopowe. Na dodatek w Javie mógłbym tworzyć aplikacje na Androida. Prosiłbym o poradę, którego języku zacząć się uczyć?
Czytałem jeszcze, że w Pythonie stworzono takie serwisy jak YouTube, Spodify i Instagram, a w Javie stworzono Gmaila

edukator

Re: Java czy Python

Post7 sty 2016, o 19:39

Ja od siebie polecam naukę Javy - w danej chwili jest na nią większe zapotrzebowanie na rynku. Warto poruszyć też zagadnienie, że bardzo duża część urządzeń mobilnych posiada właśnie Androida, wobec czego jest też bardzo duży rynek na aplikacje mobilne ;)

Baltazar6

Re: Java czy Python

Post15 mar 2016, o 13:13

Moją pracę inżynierską piszę własnie w Javie i nie sprawia żadnych problemów, natomiast co do Pythona to jest mniejsze zapotrzebowanie na niego na rynku pracy.

Wróć do Server side