Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Jest sens zaczynać?

Photoshop, Lightroom, tworzenie grafiki i edycja zdjęć

Ang1993

Jest sens zaczynać?

Post15 lut 2016, o 16:20

Witajcie, tak jak w temacie. Mam 23 lata i tylko zawodówkę, do tego zawód taki, który raczej mnie nie interesuje. Chciałabym się przekwalifikować na grafikę. Zawsze była to moja pasja.
Mam też talent do szkicowania itp. Pomysły na coś nowego czasem mam, ale nie zawsze szybko coś wpada mi do głowy.
Na początku chodziłam na architekturę, ale tej szkoły nie skończyłam, z własnej głupoty można powiedzieć. Teraz pytanie: Jest sens iść w grafikę? Od czego zacząć? Co jest mi potrzebne?
Póki co oglądam tutaj kursy, sama ćwiczę, ale na razie w gimpie. Nie mam też nawet średniego wykształcenia, ani konkretnego dochodu. Można powiedzieć sytuacja nie ciekawa, ale chciałabym coś zmienić, tylko nie wiem co robić i na co patrzą osoby które zatrudniają, na wykształcenie?
Proszę o konstruktywne rady, a nie prześmiewcze komentarze, bo potrzebuję kogoś, kto jakoś mi doradzi czy jest w ogóle sens zaczynać i od czego, tak by nie tracić czasu? Pozdrawiam.

Ang1993

Re: Jest sens zaczynać?

Post15 lut 2016, o 17:48

Ktoś, coś..?

pielegniarka

Post16 lut 2016, o 12:02

Grafik tonie studia tylko prace jak będziesz dobry to i zlecenia będziesz miał

Ang1993

Post16 lut 2016, o 18:40

pielegniarka Też tak słyszałam, ale tak jak wyżej od czego zacząć żeby klient brał mnie na poważnie? Jakiś kurs? Tak od zera samemu ciężko coś osiągnąć, a jaka drukarnia przyjmie mnie choćby na staż bez średniego wykształcenia? :oops:

mothman

Post25 lut 2016, o 21:37

Nie musisz mieć żadnej szkoły. Ja zlecam różne rzeczy do projektowania, np. jakieś logotypy, czasami layouty stron i się nikogo nie pytam jaką skończył szkołę. Liczy się dla mnie tylko jego portfolio. Jak robi ładne rzeczy, to go biorę i tyle.

jacenty

Post29 lut 2016, o 22:06

Zawsze jest czas na robienie tego co się lubi , tym bardziej jeśli ma się talent tak jak Ty piszesz że masz talent do szkicowania to chyba najważniejsze bo w żadnej szkole Cię tego nie nauczą. ;)
Zacząć od podstaw obsługi programów graficznych Photoshop, Ilustrator, Corel i dużo tworzyć, podpatrywać trendy, ale nie kopiować, próbować stworzyć swój własny styl, to może przyjść z czasem.
Oczywiście warto przerobić kilka kursów eduweb i inne, zobaczyć jak tworzą grafikę profesjonaliści z doświadczeniem. Jak masz pomysły i kreatywność to warto zacząć od małych form typu logo, Banery, wizytówki, ulotki.
Twórz i zbieraj swoje prace do portfolio do prezentacji potencjalnym klientom bo to musisz mieć.
Masz dopiero 23 lata wiec warto, w grafice myślę że szkoła jest drugorzędna liczą się umiejętności i talent, obie rzeczy można posiąść bez kończenia szkół tym bardzie jeśli chcesz pracować jako freelancer, choć papier dla potwierdzenia zawsze będzie mile widziany i nie zaszkodzi go mieć :lol: wszystko zależy od Ciebie, życzę powodzenia

newmorning

Post2 mar 2016, o 13:59

Witaj.
Oczywiście, że jest sens zaczynać. Aktualnie dostęp do wiedzy jest tak prosty, że każdy kto ma odpowiednio dużo samozaparcia i dyscypliny jest w stanie dużo osiągnąć. Dostępnych jest cała masa tutoriali, a do tego Eduweb.pl, który jest ogromnym bankiem wiedzy. Na naukę nigdy nie jest za późno :)

Mahay

Post26 mar 2016, o 00:32

Jak ktoś już wcześniej napisał, grafika to nie tylko ukończony kierunek ;) Ja pomimo tego że studiowałem przez 5 lat historię, rozwijałem pokątnie w domu drugą ze swoich pasji jaką jest projektowanie graficzne i od 3 lat pracuję jako grafik :) Dla chcącego nic trudnego

wroyes

Post27 mar 2016, o 22:18

Powiem Ci tak. Jest sens i to bardzo duzy. Ja akrat skonczylem szkole zwiazana z rekalama i marketingiem, ale kazda moja rozmowa kwalifikacyjna wygladala mniej wiecej tak - Pracodawca patrzy na moje CV i mowi - fajne zdjecie, tu masz kompa i pokaz co potrafisz. Pracowalem glownie w drukarniach i zawsze tak bylo, ze nie wazne co skonczyles wazne co umiesz. Najlepiej wspominam jedna rekrutacje gdzie po przyjsciu na umowione spotaknie moj przyszly szef zapytal mnie czy chce kawe. Powiedzialem owszem dziekuje. Na co z jego strony padly slowa - Ok. To ja ide na fajke i zrobic kawe, wiec masz 15 minut na przygotowanie otwartego pliku do druku. Tak dostalem najlepsza prace z najlepsza ekipa jaka mialem przjemnosc pracowac. Wiec nie mysl czy warto. Jezeli czujesz ze to dla ciebie - rob wszystko zeby znalezc sie tam gdzie chcesz.

drozdobyx

Post7 kwie 2016, o 11:39

Warto, zawsze warto inwestować w siebie. Zacznij od zrobienia kilku projektów, poćwiczysz przy okazji , naucz się porządnie obsługi jednego programu do grafiki. Następnie jak tylko będą ogłoszenia o pracę z grafiki to wysyłaj cv razem z portfolio.Powodzenia
Następna

Wróć do Grafika i Fotografia