Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Napis mi się rusza, ale nie wiadomo jakim prawem

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

UserForum

Napis mi się rusza, ale nie wiadomo jakim prawem

Post23 sie 2015, o 21:40

Bo mam taką zagwozdkę...

Mam ujęcie z ruchomą kamerą. Chcę dodać do niego napis, który będzie przemieszczał się wraz z płaszczyzną. Używam więc "Camera trackera" do tego i korzystając z już gotowej opcji do wybrania - dodaję napis (dodaje się on wraz z nową "kamerą"). Tylko to co mnie ciekawi to to, czym jest połączony sam biały napis z kamerą. Sam napis nie ma żadnych klatek kluczowych odnośnie jego ruchu w przestrzeni, a kamera takie ma. No więc jasne, że biały napis jest jakoś połączony z warstwą zwaną "kamerą". Tylko najciekawsze jest to, że ja sprawdziłem czy kamera jest "sparentowana" (połączona z naszym tekstem tak, aby tekst odziedziczył klatki kluczowe ruchu kamery i tak się też poruszał). ALE TEKST NIE JEST POŁĄCZONY w ogóle z kamerą. A przecież działa. Jak więc to jest możliwe? Dlaczego tekst się rusza?
Przecież nie powinien, patrząc na to co widzimy na ekranie.

Film dla ułatwienia sprawy niżej.
Bo mam taką zagwozdkę...

Mam ujęcie z ruchomą kamerą. Chcę dodać do niego napis, który będzie przemieszczał się wraz z płaszczyzną. Używam więc "Camera trackera" do tego i korzystając z już gotowej opcji do wybrania - dodaję napis (dodaje się on wraz z nową "kamerą"). Tylko to co mnie ciekawi to to, czym jest połączony sam biały napis z kamerą. Sam napis nie ma żadnych klatek kluczowych odnośnie jego ruchu w przestrzeni, a kamera takie ma. No więc jasne, że biały napis jest jakoś połączony z warstwą zwaną "kamerą". Tylko najciekawsze jest to, że ja sprawdziłem czy kamera jest "sparentowana" (połączona z naszym tekstem tak, aby tekst odziedziczył klatki kluczowe ruchu kamery i tak się też poruszał). ALE TEKST NIE JEST POŁĄCZONY w ogóle z kamerą. A przecież działa. Jak więc to jest możliwe? Dlaczego tekst się rusza?
Przecież nie powinien, patrząc na to co widzimy na ekranie.

Film dla ułatwienia sprawy niżej.
Awatar użytkownika

Yasiek

Re: Napis mi się rusza, ale nie wiadomo jakim prawem

Post23 sie 2015, o 22:55

Tylko to co mnie ciekawi to to, czym jest połączony sam biały napis z kamerą.

- niczym
No więc jasne, że biały napis jest jakoś połączony z warstwą zwaną "kamerą".

- nie jest
Dlaczego tekst się rusza?

-tekst sie nie rusza - rusza sie kamera

pozdrawiam
Yasiek
Non progredi est regredi

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D