Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Napis mi się rusza, ale nie wiadomo jakim prawem

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D
  • Wiadomości
Offline

UserForum

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 16 wrz 2013, o 23:47

Napis mi się rusza, ale nie wiadomo jakim prawem

Post23 sie 2015, o 21:40

Bo mam taką zagwozdkę...

Mam ujęcie z ruchomą kamerą. Chcę dodać do niego napis, który będzie przemieszczał się wraz z płaszczyzną. Używam więc "Camera trackera" do tego i korzystając z już gotowej opcji do wybrania - dodaję napis (dodaje się on wraz z nową "kamerą"). Tylko to co mnie ciekawi to to, czym jest połączony sam biały napis z kamerą. Sam napis nie ma żadnych klatek kluczowych odnośnie jego ruchu w przestrzeni, a kamera takie ma. No więc jasne, że biały napis jest jakoś połączony z warstwą zwaną "kamerą". Tylko najciekawsze jest to, że ja sprawdziłem czy kamera jest "sparentowana" (połączona z naszym tekstem tak, aby tekst odziedziczył klatki kluczowe ruchu kamery i tak się też poruszał). ALE TEKST NIE JEST POŁĄCZONY w ogóle z kamerą. A przecież działa. Jak więc to jest możliwe? Dlaczego tekst się rusza?
Przecież nie powinien, patrząc na to co widzimy na ekranie.

Film dla ułatwienia sprawy niżej.
https://www.youtube.com/watch?v=iElYTwJvtUI
Offline

UserForum

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 16 wrz 2013, o 23:47

Re: Napis mi się rusza, ale nie wiadomo jakim prawem

Post23 sie 2015, o 21:57

Czekaj, chyba że... tekst sie nie przesuwa to po prostu utworzona kamera robi taki efekt

Ale się nabrałem. Faktycznie. Mogą to być warstwy a tekst może stać w miejscu (a tylko kamera się oddalać!). Ale w takim razie to bardzo dziwnie After Effects tworzy nam taki efekt. Mógłby to robić inaczej.

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron