Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

!!! NOWY KURS PHP !!! - Wasze propozycje

Sugestie dotyczące serwisu, nowe kursy i usługi

notavg

Re: !!! NOWY KURS PHP !!! - Wasze propozycje

Post2 paź 2011, o 21:16

bulimaster pisze:
notavg pisze:Czyżby nikt z ekipy eduweba nie chciał naprostować moich zarzutów?
Czy po prostu nie chce się wam czytać wszystkiego ? ;p

Ciężko jest prostować wypowiedzi osoby która jest tak płytka i za cenę tak na prawdę godziny szkolenia oczekuje nie wiadomo czego. No ale może musisz jeszcze dorosnąć.

Pozdrawiam

Zauważyłem że robisz za forumowego trolla, każda negatywna opinia na temat kursów równa się z twoim gnojeniem autora zarzutów. Bardzo mi żal ciebie i twoich skrzywionych poglądów.

A kurs mógłby i kosztować złotówkę, (ja dostałem go w prezencie, ale osoba mi go wręczająca musiała ponieść jego koszt) co nie zmienia faktu, że został według mnie źle przygotowany. Dla mnie nie jest to w ogóle profesjonalne podejście do tworzenia tego "super cmsa" a odnośnie poglądów pana Mateusza, nie będę się szerzej wypowiadał - stwierdzę jedynie, że coś się mu pomerdało z odróżnieniem teorii od praktyki tworzenia cmsów. Jeśli kolejny kurs dotyczący tym razem tylko cmsów ma wyglądać tak samo to podaruję sobie jego zakup.

m.poniatowski@wp.pl

Post2 paź 2011, o 22:42

bulimaster nikt nie oczekuje nie wiadomo czego tylko tego co jest w opisie kursu, tz zaawansowanego, obiektowego tworzenia aplikacji (cms).

Jacked

Post3 paź 2011, o 17:03

Zauważyłem że robisz za forumowego trolla, każda negatywna opinia na temat kursów równa się z twoim gnojeniem autora zarzutów. Bardzo mi żal ciebie i twoich skrzywionych poglądów.

Ja też to zauważyłem, wszystko ma styczność z krytyką, a ludzie którzy za wszelką cenę próbują bronić swojej/czyjejś pracy i udowadniać jakie to jest świetne, mimo, że czasem nie jest. Mimo tego mi kurs PHP Techniki Pracy się spodobał, ale jednocześnie rozczarował. W jednym z pierwszych filmów Było powiedziane miej więcej: "(...) Jestem pewien że po przerobieniu tego kursu będziesz mógł postawić dokładnie taką stronę jaką masz przed sobą" a przede mną był serwis eduweb.pl. Po przejściu kursu nie umiem postawić takiej strony. Było też wspomniane "(...) A przypominam jest to kurs CMS" jednak żadnego CMS-a nie zrobiliśmy. Głównie nauczyłem się z kursu programowania obiektowego w php, ale tego można nauczyć się z sieci... myślałem, że stworzymy coś więcej...
Awatar użytkownika

MateuszManaj

Team eduweb

Team eduweb

Post3 paź 2011, o 17:42

Witam wszystkich eduwebowiczów!
Po pierwsze bardzo dziękuję za wiele dobrych i świeżych pomysłów jak uatrakcyjnić kolejny - zarazem ostatni kurs dot. programowania w PHP. Będzie to druga odsłona kończąca temat projektowania CMS'a. Tak jak napisałem w pierwszym poście przyjrzymy się napisaniu systemu z zupełnie innej perspektywy niż w kursie poprzednim; co za tym idzie napiszemy panel zarządzania do już istniejącej witryny. Bardzo łatwo będzie można rozszerzyć taki panel na nie tylko panel administracyjny dowolnej strony, ale również na podstawie takiej struktury zbudować własny system zarządzania treścią; a to co w nim się znajdzie zależy tylko od Was.
Jak zwykle (przechodząc z kursu na kurs) poprzeczka będzie rosła. W tym kursie nie będziemy omawiać wiele z nauki programowania w PHP a skupimy się na w/w panelu i całej witrynie. Wiecie jak programować (kurs I), wiecie również jak napisać małą witrynę szybko i sprawnie korzystając z wcześniej przygotowanego "SDK" (kurs II), a w kolejnym kursie dowiecie się jak zabudować tak przygotowaną witrynę w CMS i odświeżyć jej obiektowy wygląd oraz zoptymalizować jej działanie.
Dziękuję za komentarze na forum dot. nowych pomysłów. W tym momencie mogę obiecać jedynie, że na pewno uwzględnię je (może nie wszystkie, ale jednak) w jakiejś koncepcji. Dziękuję też za słowa krytyki, one również pomogą w jak najlepszym dopasowaniu kursu do Waszych potrzeb. Jednakże, chciałbym zaznaczyć, że każdy cechuje się inną percepcją przyswajania danych, zatem był to główny powód podzielenia kursu na część II i III, które stanowią jedną całość i na wzajem się dopełniają (lub będą dopełniać:)). Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pomysły - poprostu piszcie na maila: mateusz@eduweb.pl lub na PW.
Pozdrawiam!
Mateusz Manaj

Ingridia

Post4 paź 2011, o 12:55

Mnie sie wydaje ze PHP nie da sie nauczyc z kursu. Tzn mozna poznac podstawy skladni, zasady itp. Ale zeby nauczyyc sie programowac w PHP to trzeba odbebnic X projektow, popelnic Y bledow (gdzie Y jest zawsze wieksze od X). Zasady obiektowego programowania wraz z wyjasnieniem architektury MVC mozna znalezc opisane ladnie po polsku wraz z przykladami. Ale zeby je zrozumiec trzeba miec opanowany jezyk i wiedziec jak i co osiagnac.

Ja przygode z PHP zaczelam 11 lat temu, jak jeszcze panowal PHP3, a o 4 zaczelo dopiero sie mowic. Kod w pelni strukturalny a nauka polegala na znajdowaniu w dostepnych zrodlach tego fragmentu kodu, ktory zaspokoilby moje potrzeby i zmieniu go, najczesciej na chybil trafil. W ten sposob, na wlasnych bledach nauczylam sie co i jak dziala. I ten sposob nauki goraco polecam. Kurs jest dobrym sposobem na uporzadkowanie posiadanej wiedzy, ale nie ma co liczyc, ze nauczy czegos od 0... W przypadku jezykow programowania (nawet skryptowych) to nierealne, poniewaz faktycznym sposobem uczenia sie jest praktyczne uzycie tegoz jezyka.

nkaiart

Post14 paź 2011, o 13:23

Nie przerobiłem jeszcze poprzednich kursów ale zamierzam. Moje propozycje. Nie wiem czy połączenie o które mi chodzi jest w ogóle możliwe, ale mam nadzieję że się dowiem. :)

praktycznie każda strona zawiera zdjęcia, niezależnie od tematyki czyli proponuję.

1. Galeria zdjęć administrowana przez panel admina - ładowanie zdjęć, zarządzanie nimi + połączenie z możliwościami jquery, np efekty wyświetlania zdjęć. Coś typu portfolio (bardzo popularne zresztą chyba każdy kto ma aparat posiada portfolio) - tylko proszę jeżeli będziecie to robić, to nie galeria typu lightbox - tego wszędzie pełno. Ogólnie chodzi mi o przykład łączenia obrazków ładowanych przez panel z jqeury.
2. Wewnętrzy system wiadomości - użytkownicy posiadający konto mogą się kontaktować z administratorem za pomocą wewnętrznego systemu poczty i na odwrót.
3. System pozwalający zbierać podstawowe dane o użytkownikach w przejrzysty sposób i eksportować je do pliku excell.

To tyle póki co, pozdrawiam i liczę na pozytwne rozpatrzenie mojej propozycji!

Rustu

Post21 gru 2011, o 00:32

Ja odnośnie tematu, chcialbym kupić od Państwa kurs (który jeszcze nie wyszedl ale mogłby wyjść) o nazwie : Komunikacja PHP z Flash za pomocą AS3.0 , byłbym bardzo zainteresowany takim kursem.Po premierze, z wielką chęcią bym go zakupił :)

Pozdrawiam.

Jacked

Post14 sty 2012, o 15:45

Jeszcze jeden pomysł - napisanie własnego autorespondera. W sieci nie ma takiego materiału, nawet na stronach anglojęzycznych. Nie musi być to cały system, a jedynie zaprogramowanie podstawowych funkcjonalności, oraz kilka lekcji, które powiedzą w jaki sposób można by rozwinąć taki system.

Maciej76

Post20 wrz 2016, o 13:40

Hej możesz zacząć od tego https://www.codecademy.com/tracks/php , ja ide krok dalej i zapisałem sie na kurs php tutaj http://itschool.pl/szkolenia/web-development/ . Niestety bynajmniej w moim przypadku wszystko ciężko opanować bez podpowiedzi specjalisty w danej dziedzinie, jak w przypadku każdej rzeczy która sie człowiek uczy wskazówki osoby znającej sie na problemie sa czasami najistotniejsze.
Poprzednia

Wróć do Rozwój eduweb.pl