Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Ocena kursów - błąd w systemie ocen

Sugestie dotyczące serwisu, nowe kursy i usługi

BartoszP

Ocena kursów - błąd w systemie ocen

Post24 mar 2016, o 17:26

Dziś zauważyłem błąd w systemie oceny kursów. Z początku myślałem że kurs ocenia się w momencie wysłania komentarz czyli komentarz + ocena i dodawana jest ona dopiero po wysłaniu.
Zdziwiłem się gdy przeklikując się po gwiazdach nagle pojawił mi się szereg komunikatów, okazało się że ocena działa niezależnie od komentarza - na co innego wskazywałby interfejs - trochę to nieintuicyjne.
Pomijając nie intuicyjność tego elementu interfejsu problem jest poważniejszy, ocenę można wysłać kilka, kilkanaście, albo kilkadziesiąt razy o ile nie przeładuje się strony, w tedy gwiazdki od oceniania znikają. Do tego czasu można klikać i nabijać ocenę kursu do woli. Oceny aktualizują się od razu po przeładowaniu strony.
Ponieważ chciałem napisać opinię na temat kursów linuxa i zastanawiałem się nad oceną więc trochę tych "ocen" poszło. W jednym kursie Linux - podstawy poszło tego naprawdę sporo bo chciałem sprawdzić czy mi się wydawało, że dodało się kilka moich ocen czy faktycznie to błąd.

Swoją drogą mam mieszane uczucia co do całej serii Linuxa, wręcz odnosi się wrażenie że coś poszło z tymi kursami nie tak i trochę zmarnowało się pieniędzy. Często rzeczy oczywiste są tłumaczone tak że krowa by zrozumiała, a rzeczy bardziej skomplikowane że siedzę i czytam o co chodzi bo nic nie zrozumiałem. Sporo rzeczy było też potraktowanych tak że niepotrzebnie autor się fatygował, to samo jest w "tutorialach" na internecie. Ogólnie spodziewałem się że część rzeczy która sprawia najwięcej problemu będzie bardziej wyjaśniona, niestety nic ponad to co zostało już powiedziane w sieci za darmo nie padło. Najbardziej boli brak omówienia tak podstawowej usługi jak BIND, który jest wyjątkowo skomplikowany w bezpiecznej konfiguracji. Brakło też omówienia zagadnień zaawansowanych konfiguracji usług ich optymalizacji i zabezpieczenia. Nie było też nic powiedziane o jakiś bezpiecznych technikach pracy z serwerem zdalnym i jak konfigurować wszystko by serwer był bezpieczniejszy, a przynajmniej mniej podatny na ataki (jail i chroot).
Oczekiwałem też że pojawią się jakieś rady praktyczne wynikające z doświadczenia autora - kolejny minus.
Kilka razy zdarzyło się, że autor przez kilka minut (6-8) tłumaczył coś tak zawile że nie wiedziałem w końcu o czym mowa, by zakończyć to jednym góra dwoma zdaniami które wszystko wyjaśniały. Gdyby zaczął od razu od tych 2 zdań nie traciłbym tych 6-8 minut.
Ogólnie cała seria to tylko podstawy pracy z linuxem, nic ponad to. Nie będę ukrywał jestem rozczarowany tą serią bo często autor mówi co robi (jest to oczywiste bo widać komendy), ale nie wyjaśnia po co to robi, taka wiedza jest dostępna za darmo w internecie. Ja kupuję kurs bo chcę mieć świadomość tego co robię i wiedzieć po co robię daną czynność, a nie wykonać po kolei i bezmyślnie instrukcje autora. Może gdyby cena była niższa to bym zrozumiał.
Awatar użytkownika

grzegorzrog

Team eduweb

Team eduweb

Re: Ocena kursów - błąd w systemie ocen

Post25 mar 2016, o 14:22

Witaj -

Bardzo dziękuję za cenne sugestie - jeśli chodzi o sam system ocen w tym tygodniu wprowadzaliśmy do niego poprawki i rzeczywiście chyba jeszcze nie wszystko działa prawidłowo - zresetujemy oceny i naprawimy ten problem jak najszybciej.

Jeśli chodzi o kursy Linux - również bardzo dziękuję za opinie, jest dla mnie cenna i na pewno pod tym kątem przeanalizujemy kursy. W zasadzie jest to pierwsza taka opinia i do tej pory otrzymywaliśmy dobre recenzje kursów, może nie bez sugestii, ale pozytywne, dlatego tym bardziej Pana spostrzeżenia są ważne, postaramy się jakoś ustalić z autorem możliwość uzupełnienia materiału o sugerowane wskazówki.

Serdecznie pozdrawiam,
Grzegorz Róg

Wideo kursy: http://www.eduweb.pl
Uzyskaj szybką pomoc eksperta: http://www.eduweb.pl/support
Zapraszam na Blog eduweb: http://blog.eduweb.pl
Dołącz do fanów eduweb.pl na Facebook'u oraz Twitterze.

BartoszP

Re: Ocena kursów - błąd w systemie ocen

Post25 mar 2016, o 21:41

Jeśli chodzi o kurs to musiałem gdzieś dać ujście mojej frustracji dlatego wyszedł taki brzydki offtopic w temacie który miał dotyczyć zupełnie czego innego :(.
Jeśli chciałby Pan dowiedzieć się więcej na temat tych kursów, ale takich bardziej konkretnych zarzutów to można się ze mną skontaktować postaram się pomóc tylko tym razem bez emocji i bardziej konstruktywnie. Po tym co napisałem to autor może sobie pomyśleć że zrobił beznadziejny kurs. Więc może lepiej niech tego nie czyta bo się załamie no i nie będzie chciał już więcej nagrywać kursów. Prawda jest taka że jest sporo do poprawy, ale nie jest tak tragicznie jak to opisałem w pierwszym poście, w tedy pisałem wszystko pod wpływem emocji. Tak jak wspomniałem na początku, jeśli interesuje Panów konstruktywna krytyka już bez emocji i po przemyśleniu tematu można się ze mną skontaktować ;).

Pozdrawiam.

Wróć do Rozwój eduweb.pl