Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[Hosting] Opinie - Którego dostawcę wybrać ?

Forum dla osób rozpoczynających przygodę z webdesignem

graziu

Re: [Hosting] Opinie - Którego dostawcę wybrać ?

Post26 lip 2010, o 13:04

a ich opcja ressler nie pomoze? (jesli maja takowa)
technika solarna to przyszłość, montuję aktualnie ekologiczne ogrzewanie,

rado85

Post17 paź 2010, o 23:22

Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem nic na temat hhost. Czytałem opinie że jest do bani i tylko kilka że jest cąłkiem spoko. Jak dla mnie ma ofertę najtańszą, ale czy stosunek jakość/cena jest tutaj tak że niska cena niska jakoś? tego bym nie chciał. Generalnie wszystko ma wiele szłych opinii i niewiele dobrych. Może ktoś z was coś wie o Hhost? i cyz w ogóle warto zawracać sobie tym głowę? Pozdrawiam

imielski

Post29 lis 2010, o 19:24

pimp pisze:ja nie mam nic do zarzucenia http://linuxpl.com/
tanio i maja wszystko co potrzebne. Tylko trzeba sie przyzwaczaic do ich panelu bo maja 2.
moja ocena 5

Też korzystam z tego dostawcy oena 5+ Duże możliwości za niewielką cenę - bardzo polecam
http://linuxpl.com
Znakomity support 2GB i możliwości ogrmne za ok 48zł z dodatkowymi domenami za free - siła leży jednak
w moziwościach zobaczcie sami :

Dowolna ilość domen podłączonych pod konto
Dowolna ilość subdomen
Dowolna ilość kont e-mail
Dowolna ilość aliasów pocztowych
2000 MB pojemności ( 1 Gb + 1 Gb )
20 GB transferu miesięcznie ( 240 GB transferu rocznie )
PHP 4/5, CGI ,Python
Dowolna ilość baz MySQL
Dowolona ilość autoresponderów mailowych
1 lista mailingowa
Powiadomienie o nowej poczcie SMSem lub na GG
backup konta
Tanie rozmowy telefoniczne VoIP
dostęp do powłoki shella (zdalne zalogowanie się na konto poprzez protokół ssh)
ochrona poczty skanerem antywirusowym oraz antyspam
bezpieczne połączenie szyfrowane do poczty : pop3s oraz ssmtp
Dowolna ilość kont FTP
obsługa rozszerzeń Front-Page
Katalogi na hasło
Kreator stron internetowych SiteBuilder
Zestaw gotowych skrytpów Installatron
obsługa mod_rewrite (.htaccess)
Kontrola zajętości konta oraz transferu
Dostęp do zadań cron'a
Statystyki odwiedzin stron
Obsługa WAP/WML
Obsługa Ruby On Rails (moduł Mod_Ruby)
Obsługa IonCube Loader oraz Zend Optimizer
Własne strony błedów
Panel administracyjny po polsku!
Panel klienta
Codzienny backup MySQL na zdalny serwer oraz backup danych raz na tydzień
Pomoc administratora w razie problemów
Okres testowy konta - 7 dni!
Zobacz jak wygląda panel administracyjny URL: http://linuxpl.com:2222 , użytkownik: demo_user hasło: demo , domena : linuxpl.com

Stałe opłaty za przedłużenie konta, nie zwiększamy cen po roku
Czytanie poczty przez WWW (Squirrel oraz webmail)
Blokowanie poczty przychodzącej z wybranych adresów
Rozbudowany File Manager (zarządzanie plikami)
Administracja bazami MySQL przez PHPMyAdmin
Zarządzanie przekierowaniami adresów URL
Definiowanie przez użytkownika Mime Types
Definiowanie przez użytkownika Apache Handlers
PGP Keys
Hotlink Protection
Index Manager - pozwala na zabezpieczenie folderów przed przegladaniem ich zawartości
IP Deny Manager - pozwala blokować adresy IP z których nie będzie możliwe przeglądanie Twojej strony

imielski

Post29 lis 2010, o 19:34

Blinkers pisze:Czyli co by było, gdybym wiedział wcześniej...
Temat jak rzeka, ale nie będę nikogo zanudzał technicznymi aspektami, tylko przejdę do konkretów.

A więc, zaczynamy:

1. ehost.pl Ocena 5 - naprawdę solidna firma, obsługa to wszechwiedząca encyklopedia, wiedzą dosłownie wszystko i potrafią zrobić wszystko, doradzą nawet co należałoby zoptymalizować w kodzie aby strona działała szybciej, itp.
Naprawdę, chodziło tam wszystko, o awariach byłem wcześniej informowany - w ciągu 2 lat współpracy mieli tylko jedną drobną awarię. Ogólnie wielki pozytyw, tylko musiałem przejść do konkurencji z powodu wolnego rozwoju tej firmy - w sam raz na start i nie tylko.

2. home.pl Ocena 2 - rok, a właściwie to pół roku z nimi wytrzymałem. Kompletne rozczarowanie, nic tylko pompowany marketing. Autorskie rozwiązanie home.pl sprawiało [sprawia?] dużo trudności, nawet powstała Joomla! specjalnie na serwery home.pl - o czymś to musi świadczyć. Duże problemy z CRONem, a właściwie namiastką tego czegoś. O forum można pomarzyć - jak już stanie się trochę popularniejsze to phpBB "ich zapycha", co dla porównania u konkurencji nie ma miejsca - wysyłają info z ostrzeżeniem, że rozwiążą umowę.
Jak znajdę archiwa korespondencji z ich serwisem to udostępnię - w dziale humor.
Poza tym miałem problemy z domenami - odradzam korzystać z ich promocji.
Krótko mówiąc - pół roku z nimi się męczyłem, później ten chłam służył mi jako najdroższa przechowalnia zdjęć.

3. iq.pl Ocena 5 - jestem u nich już prawie rok, dałbym im nawet 6 ale jeszcze za wcześnie na zaręczyny. Serwer z polecenia od zawodowców, wahałem się między iq.pl a kei.pl. Po testach wybrałem jednak iq.pl ze względu na większe możliwości, wygodę i cenę. Obsługa reaguje naprawdę szybko, co prawda nie miałem z nimi żadnych komplikacji (odpukać!), jest podręcznik ze szczegółową obsługą jakby ktoś się tam zagubił.
Forum tam działa bez zarzutów, serwis też, niedługo będę stawiać tam sklep - oczywiście podzielę się swoimi wrażeniami.

na linuxpl.com macie wiecej niż na home.pl i iq.pl razem wzięte za 48 zł - jestem u nich kilka lat zero problemów support znakomity.

home.pl ma źle skonfigurowane serwery poczty - domena prosta i odwrotna są źle skonfigurowane. Rozmawiałem z nimi, gdyż insttucja w której pracuje miała poważne z nimi problemy z racji ich złej konfiguracji serwerów. Z racji tego nie ma gwarancji, że odbiorca dostanie przesyłkę - systemy antyspamowe sprawzają coraz czesciej poprawnosc konfiguracji.
Odpowiedzieli, że zdaja sobie z tego sprawę, ale z racji pewnych problemów nie sa w stanie łatwo i szybko tego zmienić,
a dwa że są drodzy po co mam płacić 200 zł jak mogę 50 zł i miec duuużo więcej w tej samej jakości

Istnieje możliwośc przetestowania za free ich serwisu przez tydzień

http://linuxpl.com

Naprawdę zachęcam. Nie jestem na procencie :D

Tomasz

Post22 sty 2011, o 21:22

Poszukuję hostingu w dobrej cenie?
Wymagam:
-stabilnosci
-możliwości założenia conajmniej 10 kont pocztowych (min. pojemność 1 gb - czyli najlepiej aby nie był to hosting z współdzieloną przestrzenią - ewentualnie hosting o przestrzeni dyskowej conajmniej 25 GB
-transfer min. 50 GB/miesiac

Rozważam webd.pl ewentualnie ovh.pl Jakieś inne propozycje?

EDIT - 10:34

Obydwie propozycje, które przedstawiłem powyżej - wstępnie odrzuciłem.
Rozmyślam nad home i linuxpl - home ma serwery w polsce, linuxpl ma serwery w niemczech - u Hetzner.de
Czas ladowania stron w ms podobny z delikatna przewaga na korzysc linuxpl.
Macie jakieś opinie na temat tych dostawcow?

Na korzyść home - transfer, ale wiem , że nigdy takiej ilości nie wykorzystam tzn. 6000GB/rocznie, a w linuxpl 1440GB/rocznie.
Awatar użytkownika

jaced

Post8 lut 2011, o 10:17

Ja z czystym sumieniem polecam Xbox i starcraft 2 koopen, gram w Starcrafta, korzystam z usługi "Serwer MIDI" od prawie roku.
Absolutnie żadnych problemów, obsługa klienta błyskawiczna. Bardzo dobra cena w stosunku do innych "hostingodawców". Puki co, spokojnie mogę ocenić hosting na 6.
Stoi na tym jak na razie kilka małych stronek i jedno forum na skrypcie MyBB.

theatre69

Post10 lut 2011, o 16:23

Ja polecam http://vipserv.org/ . Ma usługi na których mi zależy: svn, dostęp do serwera przez ssh, no i sporadycznie wykorzystywaną przeze mnie do nauki bazę danych PostgreSQL. Ze dwa razy korzystałem z pomocy technicznej, uważam że 2-3 godziny na odpowiedź to luzik. Wydaje mi się, że może być zbyt mała wydajność serwera, dla większych witryn. Dla moich potrzeb wystarcza. Aha, raz przeżyłem awarię i jeśli dobrze pamiętam stronka zniknęła na chyba 2-3 godziny.

pompon

Post12 maja 2011, o 16:21

a ja nie polecam 1&1. oczekiwałem więcej, a maja problem z transferem domeny i szybkością DNSów. jednak podstawowym mankamentem jest niejasny panel administracyjny i brak pomocy jesli chodzi o support. ja lubie konkrety jak cos się schrzaniło to chce wiedziec czemu i kiedy będzie naprawione, a tego mi nie byli w stanie dac.

zorro

Post24 maja 2011, o 11:17

a czy ktoś może coś powiezieć o ofercie firmy ODT http://odt.pl/ ?
Szukam dobrego serwera pod sklep internetowy ze sporym zasobem przedmiotów
Awatar użytkownika

dominikando

Post9 cze 2011, o 17:31

Witam. Ja osobiście korzystam z ovh.pl zasługują na 5. Solidny support, tanio i bez awarii i zbędnych problemów. Nawet istnieje możliwość instalacji modułów CMS z panelu administracyjnego serwera. Bardzo fajna obsługa.

Mam same pozytywne doświadczenia. W przeciągu ostatnich 4 lat tylko raz miałem problem z zalogowaniem się na ftp ale problem został usunięty po moim zgłoszeniu (raptem po 30minutach.) Po za tym wszystko bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Początkujący Webmaster