Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[Hosting] Opinie - Którego dostawcę wybrać ?

Forum dla osób rozpoczynających przygodę z webdesignem
Awatar użytkownika

Blinkers

[Hosting] Opinie - Którego dostawcę wybrać ?

Post22 mar 2010, o 02:15

Czyli co by było, gdybym wiedział wcześniej...
Temat jak rzeka, ale nie będę nikogo zanudzał technicznymi aspektami, tylko przejdę do konkretów.

Skala ocen:
1 - normalnie Rów Mariański, już niżej (głębiej) się chyba nie da upaść. Pierwotniaki, bezkręgowce i te sprawy. Brak słów po prostu.
2 - dno i wodorosty, grupowo coś tam zdziałają pod warunkiem że jeden, tzw. programista założy nowy topic na forum.
3 - na allegro są już lepsze oferty made in piwnica, eksperymenty przeprowadzane na żywym organizmie, oczywiście musisz za to jeszcze słono płacić.
4 - Może być, ale jest pewne ale, hmm...
5 - Bardzo dobry wybór, nie siwieję, nie obgryzam paznokci, normalnie się wysypiam po nocach i mam czas na przyjemności. Podobno google jest ich klientem.
6 - Po prostu kocham ich ! Codziennie stawiałbym im whiskey Jack Daniel's i sponsorował wycieczki dla ich rodziców na Hawaje.

A więc, zaczynamy:

1. ehost.pl Ocena 5 - naprawdę solidna firma, obsługa to wszechwiedząca encyklopedia, wiedzą dosłownie wszystko i potrafią zrobić wszystko, doradzą nawet co należałoby zoptymalizować w kodzie aby strona działała szybciej, itp.
Naprawdę, chodziło tam wszystko, o awariach byłem wcześniej informowany - w ciągu 2 lat współpracy mieli tylko jedną drobną awarię. Ogólnie wielki pozytyw, tylko musiałem przejść do konkurencji z powodu wolnego rozwoju tej firmy - w sam raz na start i nie tylko.

2. home.pl Ocena 2 - rok, a właściwie to pół roku z nimi wytrzymałem. Kompletne rozczarowanie, nic tylko pompowany marketing. Autorskie rozwiązanie home.pl sprawiało [sprawia?] dużo trudności, nawet powstała Joomla! specjalnie na serwery home.pl - o czymś to musi świadczyć. Duże problemy z CRONem, a właściwie namiastką tego czegoś. O forum można pomarzyć - jak już stanie się trochę popularniejsze to phpBB "ich zapycha", co dla porównania u konkurencji nie ma miejsca - wysyłają info z ostrzeżeniem, że rozwiążą umowę.
Jak znajdę archiwa korespondencji z ich serwisem to udostępnię - w dziale humor.
Poza tym miałem problemy z domenami - odradzam korzystać z ich promocji.
Krótko mówiąc - pół roku z nimi się męczyłem, później ten chłam służył mi jako najdroższa przechowalnia zdjęć.

3. iq.pl Ocena 5 - jestem u nich już prawie rok, dałbym im nawet 6 ale jeszcze za wcześnie na zaręczyny. Serwer z polecenia od zawodowców, wahałem się między iq.pl a kei.pl. Po testach wybrałem jednak iq.pl ze względu na większe możliwości, wygodę i cenę. Obsługa reaguje naprawdę szybko, co prawda nie miałem z nimi żadnych komplikacji (odpukać!), jest podręcznik ze szczegółową obsługą jakby ktoś się tam zagubił.
Forum tam działa bez zarzutów, serwis też, niedługo będę stawiać tam sklep - oczywiście podzielę się swoimi wrażeniami.

I na koniec porada(y):
1. Czytać regulaminy
2. Czytać opinie
3. Korzystać z okresu próbnego
4. A w razie wątpliwości zadać info na forum

PS. http://hostranking.pl/
Awatar użytkownika

Brand

Team eduweb

Team eduweb

Re: [Hosting] Opinie - Którego dostawcę wybrać ?

Post22 mar 2010, o 02:35

Bardzo wysoka ocena dla IQ – zmieniło się coś, czy podpięcie domeny nadal trwa 24 godziny i wymaga interwencji administratora?
Krzysztof Safjanowski – front-end developer, który na co dzień porusza się pomiędzy akronimami: HTML, CSS, JS, WCAG
Awatar użytkownika

Blinkers

Post22 mar 2010, o 02:50

A zapomniałem o tym fakcie - nie codziennie podpinam/zmieniam domeny, te 24 godziny trwało u mnie ostatnio 7 godzin, interwencja administratora nie była potrzebna - w odpowiednich polach podajesz domenę, wybrany katalog na koncie i czekasz. Aż się z ciekawości zapytam ich dlaczego jest taki "czas aktywacji" - strzelam, że chodzi o kwestie wydajnościowe.
Awatar użytkownika

wb1

Post22 mar 2010, o 08:55

W tej chwili korzystam z WEBD.PL i jestem naprawdę zadowolona (tak na 5).
Wcześniej NetArt - 4.
[...] nic nie stoi w miejscu, ani ludzie, ani woda, ani czas.
Awatar użytkownika

graphwebdesign

Post22 mar 2010, o 09:13

wb1 pisze:W tej chwili korzystam z WEBD.PL i jestem naprawdę zadowolona (tak na 5).
Wcześniej NetArt - 4.

Czy mogę prosić o uzasadnienie " 4 " dla Net Art- korzystam głównie z ich serwerów...
Pozdrawiam. Aga
Awatar użytkownika

D_S

Post22 mar 2010, o 16:44

kei.pl Ocena 5 - jedyne minusy to dość wysoka cena i brak możliwości zakładania oddzielnych kont ftp dla klientów do wersji serwera Lider włącznie (w kontach resellerskich można oczywiście).

p1tereQ

Post22 mar 2010, o 16:52

Z mojej strony www.netlook.pl
-
Obrazek

pimp

Post22 mar 2010, o 22:35

ja nie mam nic do zarzucenia http://linuxpl.com/
tanio i maja wszystko co potrzebne. Tylko trzeba sie przyzwaczaic do ich panelu bo maja 2.
moja ocena 5
Za odpowiedz z góry dziękuję!! :)
Awatar użytkownika

mszpala

Post22 mar 2010, o 23:50

Ja tam z http://www.hekko.pl/ korzystam i przyznam, że jestem dość zadowolony. Jeden problem to na pewno obsługa telefoniczna klienta, chyba że trafiłem akurat na mało sympatycznego kolesia.
Opcja "szukaj" jest za darmo, a nie na darmo :)
Awatar użytkownika

krzysiekborowy

Post23 mar 2010, o 00:24

netarteria.pl ocena 5 ja polecam ta firme mam u nich ze 4 serwery + 1 sponsorowany, korzystam z ich usug już podajże 3 lata i jestem bardzo zadowolony...

plusy
szybki kontak z administracja
ceny serwerów
stabilność sererów
szybkie tworzenie i podpiecie domen (czasami kilka h i u już domena działa)

minusy
szkoda ze nie mają cPanel tylko pleska , ale plesk też jest ok
www.krzysiekborowy.com - Fotografia, projektowanie, strony www, grafika, DtP, druk, fotomontaże, retusz, itp
Następna

Wróć do Początkujący Webmaster