Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[Mod] Pomógł

Dyskusje o zmianach, nowościach i propozycjach dotyczących forum
Awatar użytkownika

krzysiekborowy

[Mod] Pomógł

Post9 mar 2010, o 20:05

Nie wiem czy phpBB3 jest "mod pomógł" bo sie nie obeznaje się jeśli chodzi o fora, ale myślę że mozna by coś takiego wprowadzić tutaj... i taka moja sugesti, oczywiście do rozpatrzenia przez Grzegorza... że co 3-4 msc np osoby które najbardziej pomagały otrzymywały by np jakąś nagrodę m.in. jakiś kurs ze stajni eduweb
www.krzysiekborowy.com - Fotografia, projektowanie, strony www, grafika, DtP, druk, fotomontaże, retusz, itp
Awatar użytkownika

wolny

Moderator

Moderator

Re: [Mod] Pomógł

Post9 mar 2010, o 20:26

Już nad tym myślimy ale jest problem z useram którzy będą się rejestrować i zadawać głupie pytania aby potem ze swojego normalnego konta odpowiedziec i zgarnąć "pomógł"..
Awatar użytkownika

krzysiekborowy

Post9 mar 2010, o 20:30

Yhy, możliwe że tak będzie ale zawsze można sprawdzić osobnika np po jego IP, lub wogole po samej metoryce zadawanych pytań... a np jeśli zdarzy się że będzie więcej osób które mają dużo punktów za pomoc... do ktoś z teamu będzie losował z pośród tych userów..
www.krzysiekborowy.com - Fotografia, projektowanie, strony www, grafika, DtP, druk, fotomontaże, retusz, itp
Awatar użytkownika

lukasz

Moderator

Moderator

Post9 mar 2010, o 22:19

Dużo problemów a mały pożytek.
Nagrody które mają jakąś wymierną wartość będą dużą pokusą dla różnej maści kombinatorów.
Co do tego czy dane pytanie jest głupie czy nie i czy za odpowiedź na nie można dać pochwałę, to ciekawy jestem kto miałby być sędzią w tych sprawach. Nawet jeśli znajdzie się chętny na takie stanowisko to obawiam się że szybko poda się do dymisji :) :)
No a IP - żadne zabezpieczenie.
Więc tak jak napisałem na początku - dużo problemów a mały pożytek.
Awatar użytkownika

krzys077

Post9 mar 2010, o 22:52

Opcja pomógł jet bardzo popularna ale jak dla mnie całkowicie zbędna,jak ktoś chce pomóc to nie będą go interesowały jakieś tak pkt.A administracja i tak doceni osoby które pomagają innym użytkownikom.

A co do utrzymania kontroli,IP jest jednym z wielu czynników umożliwiającym identyfikacje oszusta i najbardziej złudnym dla początkujących internautów.Istnieje jeszcze wiele składników chociażby numer MAC,HDD,karta PPP i wiele innych,gdzie ze zmianą numeru MAC jeszcze użytkownicy są wstanie sobie poradzić to ze zmianą numeru HDD już nie,chyba że kupią nowy dysk.A dla sprawnego administratora wykrycie oszusta nie będzie żadnym problemem.

To może jeszcze malutka lektura o IP.
http://www.kretkowski.yoyo.pl/strukturaiptxt.htm
Awatar użytkownika

Brand

Team eduweb

Team eduweb

Post9 mar 2010, o 23:05

MAC address propagowany jest do pierwszego routera lub bridge (i tam wycinany) - dlatego sprawdzenie MAC adresu bez dodatkowego oprogramowania po stronie klienta jest niemożliwe.

@krzys007 - znasz system operacyjny / przeglądarkę który wysyła w świat nr seryjny dysku twardego?

Dla administratora intranetu – tak, jest to proste – poprzez internet - awykonalne.
Krzysztof Safjanowski – front-end developer, który na co dzień porusza się pomiędzy akronimami: HTML, CSS, JS, WCAG
Awatar użytkownika

Tomek

Post9 mar 2010, o 23:36

Zbędny dodatek. Za pochwałę wystarczą słowa dziękuję o które nawet niektórym ciężko. Jak ktoś będzie chciał zyskać tutejszą renomę to i bez "piw" czy innego systemu reputacji spokojnie zyska uznanie i pozostanie zauważonym. Jeszcze parę lat temu nie było systemów reputacji i jakoś się żyło a Ci którzy pomagali byli doceniani bez kombinatorstwa, które może mieć tutaj miejsce w przypadku "możliwych" grantów.
Work for free or for full price. Never for cheap.
Awatar użytkownika

davido31

Post10 mar 2010, o 04:32

Mnie osobiście opcja "Pomógł" nie przeszkadza co nie znaczy że uważam ją za potrzebną.Jednak umieszczanie w podpisach: "Jeśli pomogłem kliknij" albo "Pomogłem?Postaw piwo!" etc.. jest co najmniej domaganiem się "zapłaty" za napisaną odpowiedź. :evil:
Lepsza jest garść wytchnienia niż dwie garści trudu i pogoń za wiatrem.
Król Salomon.
Awatar użytkownika

krzys077

Post10 mar 2010, o 11:52

Brand pisze:MAC address propagowany jest do pierwszego routera lub bridge (i tam wycinany) - dlatego sprawdzenie MAC adresu bez dodatkowego oprogramowania po stronie klienta jest niemożliwe.

@krzys007 - znasz system operacyjny / przeglądarkę który wysyła w świat nr seryjny dysku twardego?

Wystarczy zrobić skan IP nmapem i można uzyskać adres MAC.

Sorki za wprowadzenie w błąd z HDD,kilka dni bez snu i już mi się wszystko pierdzieli w głowie.
Awatar użytkownika

Brand

Team eduweb

Team eduweb

Post10 mar 2010, o 13:40

@krzys007 - Jaki jest adres MAC mojej karty?
IP: 10.9.16.117
Krzysztof Safjanowski – front-end developer, który na co dzień porusza się pomiędzy akronimami: HTML, CSS, JS, WCAG
Następna

Wróć do Organizacja forum