Forum eduweb.pl • Wyświetl temat - Hosting, Domena dla klienta - Jak to rozwiązujecie ?
Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Hosting, Domena dla klienta - Jak to rozwiązujecie ?

Forum dla osób rozpoczynających przygodę z webdesignem

sxc

Hosting, Domena dla klienta - Jak to rozwiązujecie ?

Post30 cze 2010, o 00:40

Witam !

Mam pytanie do ludzi którzy tworzą strony , ale przede wszystkim zajmują się ich hostingiem. Otóż uczę się podstawowego "warsztatu webmastera"( PS, CSS, HTML ) i zastanawiam się jak mam złożyć komuś ofertę nie na samo wykonanie strony ale również hosting ? Jak wy to rozwiązujecie ? Wykupujecie gdzieś hosting / serwer ? Nie wiem jak to ugryźć. Mi wystarcza 10GB, ale nie wiem co mogę zaoferować ludziom o których strony to ja będę musiał dbać. Również proszę abyście powiedzieli mi jak to rozwiązujecie finansowo ( pobieracie co miesiąc opłatę za hosting ? Potem jest jeszcze domena którą co roku trzeb odnawiać...). Bardzo proszę o podzielenie się tymi jakże ważnymi informacjami :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Rafixxx

Re: Hosting, Domena dla klienta - Jak to rozwiązujecie ?

Post30 cze 2010, o 07:04

wizytówka firmy zajmująca 0,00000000001mb - wrzucasz na swój prywatny serwer, jeśli taki posiadasz, klient płaci co rok za podpięcie domeny. Chyba, że osoba zlecająca koniecznie chce mieć swój serwer to kupujesz taki na cały rok. Wynajem na miesiąc i przedłużanie to strata czasu i pieniędzy i każdy klient powinien o tym wiedzieć . Bardzo, bardzo, bardzo polecam zakupy tutaj: www.linuxpl.com

strona złożona, duży projekt - wykupujesz serwer, domenę, konfigurujesz wrzucasz pliki, klienta informujesz ile co kosztuje i ile będzie kosztowało co rok.

I jeszcze słówko do wspomnianego prywatnego serwera. Kupmy coś dobrego np. na wspomnianej stronie www.linuxpl.com Hostingi typu yoyo, cba itd zostaw innym. Myślę, że każdy szanujący się projektant ma własny, przyzwoity serwer chociażby do testowania wykonywanych projektów.

sxc

Post30 cze 2010, o 13:11

Bardzo dziękuję za odpowiedź . Oczywiście cba, yoyo nie wchodzi w grę :) ale byłem ciekawy jak inni rozwiązują problem z serwerem. Może kupić takie coś , ale tak fizycznie ?Byłbym niezależny od innych. Bardzo mnie interesuje jak eduweb sobie z tym radzi. Live streaming, rozbudowana strona , forum , blog ...

nowy

Post16 cze 2012, o 13:50

Chciałem dołączyć się do pytania.

Czy można (np. na linuxpl.com) zamówić dla klienta hosting i domenę, tak aby to klient otrzymał fakturę za te usługi bezpośrednio od firmy świadczące te usługi.

Inaczej mówiąc: Nie chciałbym w rozliczeniu mieszać moich usług (zrobienie i prowadzenie strony), z usługami nie moimi.

DzejZi

Post16 cze 2012, o 16:59

Ja akurat biorę wszystko na siebie, klient płaci mi rocznie 80 zł i ma na rok hosting i domenę.
A hostuję się już od około roku w vipserv i nie narzekam. Klienci również.
Freelancer. WebDeveloper.
Zajrzyj na moje portfolio. DzejZi.pl

ratlerek

Post26 cze 2012, o 12:22

Najlepiej to dla każdego klienta kupić nowy serwer. Czemu po pierwsze bezpieczeństwo, każdy klient ma serwer dostosowany pod siebie, przykład klient ma zwykła stronę. To kupiłbym home najkrótszy czas pingowania, a jak klient ma stronę ze ściąganiem plików to ovh. :)
Sprawdź sam corel draw x6- nowa wersja na polskim rynku!
Awatar użytkownika

minusdrums

Post4 wrz 2012, o 15:24

Względy ekonomiczne wskazują by mniejsze projekty do jednego worka hostingowego pakować:-)
Awatar użytkownika

Bezek

Post23 wrz 2012, o 17:13

Ratlerek Napisał:
Kod: Zaznacz cały
Najlepiej to dla każdego klienta kupić nowy serwer. Czemu po pierwsze bezpieczeństwo, każdy klient ma serwer dostosowany pod siebie, przykład klient ma zwykła stronę. To kupiłbym home najkrótszy czas pingowania, a jak klient ma stronę ze ściąganiem plików to ovh.

Ponieważ, tez jestem już osobą która w dużym stopniu zaznajomiła się z HTML I CSS, jakies tam swoje pierwsze projekty mam za sobą. Odnosząc się do Ciebie Ratlerek, jeżeli będę robił zwykłą stronę, np dla firmy budowlanej gdzie będzie tylko pare podstron i jakaś mała galeria to Home będzie wystarczającym hostingiem??

I drugie pytanie, czy jest jakaś realna szansa przewidzenia jaki będzie ruch na danej stronie i wykorzystanie transferu?? Kieruje raczej pytanie w kierunku pojemności i ceny związanej z danym produktem???.

Olimpia

Post24 wrz 2012, o 21:17

Home to przesada... strasznie droga i kiepska firma, poszukaj czegoś małego odpowiedniego do strony w tym profilu, kilka swoich projektów mam wgranych na hosting http://www.pdg.pl jest tam trochę ruchu i nie ma problemu z działaniem, oczywiście możesz wybrać inne małe hostingi, dobry jest na przykład jeszcze http://www.lh.pl ale musisz się porozglądać po sieci w mojej ocenie HOME stanowczo odpada! za dużo sobie życzą!

etka8

Post8 maja 2017, o 19:04

Strony wizytówki są bardzo mało wymagające. Stawiam coś takiego na Firehost i to wcale nie na największym koncie. Robię to normalnie na dzielonym. Najważniejsza jest niezawodść działania hostingu - klienci muszą widzieć, że strony zawsze się ładują i to powinno być dla was najważniejsze.
Następna

Wróć do Początkujący Webmaster