Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Pytanie o Eduweb Live

Zbiór tematów, które nie powinny pojawić się na forum
Awatar użytkownika

przemotco

Pytanie o Eduweb Live

Post27 lis 2012, o 17:23

Witam

Mam zamiar dzisiaj pierwszy raz oglądnąć coś przez usługę EduwebLive, i mam pytanie, ponieważ mam internet z limitem danych, a słyszałem niby ze jest taka technika dzięki której film nie pobiera się na dysk komputera i można oglądać bez czekania na załadowanie się filmiku. To prawda, i czy ta technika jest stosowana na EduwebLive ?, czy jest normalnie jak np. na Youtubie.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika

krzys077

Re: Pytanie o Eduweb Live

Post28 lis 2012, o 07:48

To jest usługa Live, na żywo. Na YT jeśli masz słabe łącze czekasz aż filmik się załaduje, oglądasz coś co już było a nie coś co się dzieję w czasie teraźniejszym.
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Post28 lis 2012, o 12:39

Nie ma możliwości oglądania czegoś "w internecie". Wszystko co widzisz w przeglądarce jest dokładnie na Twoim komputerze, więc czy to YouTube czy portal informacyjny, zawsze pobierasz dane na swój dysk, a następnie są one wyświetlane. Tak samo jest w przypadku EduwebLive, to co widzisz, musi do Ciebie przylecieć, a zatem są nabijane megabajty na Twoim koncie.

Ale pocieszę Cię, EduwebLive wg moich obserwacji nie wymaga pobierania dużej ilości danych i mieści się to w granicach 30-75kB/s, a zatem w ciągu godziny nie pobierzesz aż tak wiele.

Dopiero nagranie w HD udostępniane później jest o wiele "cięższe", więc póki co nie powinieneś się przejmować.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 29 lis 2012, o 10:15 przez Piotr Palarz, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika

przemotco

Post28 lis 2012, o 13:14

depalage, dzięki wielkie za odpowiedź, teraz już wszystko wiem,
nie wiem gdzie, znalazłem tą informacje co wyżej napisałem :D , mam 3 GB limitu na orange,
ale od 23:00 - 6:00, nie jest on rozliczany. To ile tak mniej więcej pobierze się w ciągu godziny ?.
(ponieważ wczoraj jednak nie oglądałem EduwebLive, ponieważ miałem problem z netem), a muszę uważać żeby nie przekroczyć limitu ponieważ internet rozdzielony jest na trzy komputery, a po wykorzystaniu transfer z 3.2 Mb do 256 Kb. Przez co limit wykorzystuje się dosyć szybko dlatego praktycznie wogóle nie oglądamy filmików na Youtubie

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Piotr Palarz

Ekspert

Ekspert

Post28 lis 2012, o 15:05

Według moich bardzo przybliżonych obliczeń, za godzinę pobierze Ci w granicach 180mb i może to być zarówno 140mb jak i 200mb.

Ale aż tak bardzo się tym nie sugeruj, bo obliczyłem to tylko wg moich obserwacji, a transfer podczas sesji się waha, raz pobiera Ci 20kb/s a za moment może to być 60kb/s (lub więcej).

Ale jeśli nie jesteś już na wyczerpaniu miesięcznego limitu, to nie ma się czym przejmować.

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika

przemotco

Post28 lis 2012, o 16:23

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź, jesteś wielki :) , chodziło mi tyko o przybliżone wartości.

Pozdrawiam

Wróć do Kosz