Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Położenie plików podglądu

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

mleczarz

Położenie plików podglądu

Post28 gru 2012, o 22:30

Cześć,
Właśnie borykam się z problemem konfiguracji Premierki w taki sposób, aby korzystał z plików podglądu znajdujących się na dysku zewnętrznym. Ale od początku.

Pracuję na dwóch kompach - pierwszy, znacznie szybszy, odwala kupę czarnej roboty zwanej renderowaniem. Drugi z kolei to notebook, na którym czasem coś grzebię (podrasowuję filmiki). Pomyślałem sobie, że nabędę dysk zewnętrzny na którym będę przetrzymywać projekt nad którym pracuję. Jednak po szybkim wyrenderowaniu projektu na tym szybszym kompie okazało się, że gotowe pliki podglądu nie są widoczne, gdy dysk podłączę do notebooka (normalnie czerwono-żółty pasek nad materiałem w timeline, zamiast zielony). Jak należy skonfigurować położenie katalogów (i jakich), abym mógł korzystać z wyrenderowanych plików na drugim kompie? (o ile to jest wogóle możliwe).

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!

Mleczarz
Awatar użytkownika

maltaannon

Team eduweb

Team eduweb

Re: Położenie plików podglądu

Post8 lut 2013, o 21:26

To bardzo szczególna i nie zawsze możliwa konfiguracja. Każdy projekt w Premiere ma możliwość określenia gdzie zapisywane są pliki podglądu. Można je ustawić na folder, w którym znajduje się plik projektu. Te ustawienia znajdziesz w Project > Project Settings > Scratch Disks...

Wiem jednak z doświadczenia, że nie zawsze to działa tak, jakbyśmy tego oczekiwali.

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D