Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Ps czy Ai

Photoshop, Lightroom, tworzenie grafiki i edycja zdjęć

grekizone

Ps czy Ai

Post19 mar 2013, o 18:48

Witam.
Chciałbym stworzyć grafikę w podobnym stylu jednak przyznaje się bez bicia, że po prostu nie wiem, którego narzędzia użyć celem stworzenia podstawowego tła, elementów a następnie manipulować nimi..
Ręczne rysowanie piórem wydaje mi się, że odpada?
Dziękuję.
http://www.behance.net/gallery/Russia-1/6683471
Awatar użytkownika

Morgtus

Re: Ps czy Ai

Post19 mar 2013, o 21:49

Witaj, myślę, że można by w ilustratorze stworzyć wektorowo trójkąt równoramienny, następnie przenosimy się do photoshopa, wykorzystujemy trójkąt jako bazę do pozostałych rzeczy, tło na wszystkich obrazkach ma fakturę, która w rzeczywistości składa się z tego samego trójkąta równoramiennego wykorzystanego w większych elementach, widać to na obrazku 11 z Twojego linku. Duże trójkąty, których kombinacje są na poszczególnych obrazkach, możesz porozdzielać na osobne warstwy i albo ręcznie imitować głębię 3d ułożenia trójkątów, lub skorzystać z funkcji 3d w photoshopie. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Pozdrawiam
Strona portfolio http://www.morgtus.pl - montaż i edycja wideo, postprodukcja, grafika komputerowa.
Obrazek

grekizone

Post19 mar 2013, o 22:25

Samo tło mnie nie martwi. Chodzi mi głównie o techniki wykorzystane przy tych dużych trójkątach, których narzędzi można by użyć, nie wydaje mi się, że każda linia i odcień rysowany był ręcznie, to w połączeniu w odpowiednim ułożeniem/cieniowaniem elementów zajęło by wieki..
Awatar użytkownika

Morgtus

Post20 mar 2013, o 01:00

Do tego celu nadałby się Ilustrator, funkcja Effect > 3D > Extrude & Bevel, a gdy jest taka potrzeba dodać cień (Effect > Stylize > Drop Shadow). Klucz tkwi w odpowiedniej aranżacji, poukładaniu trójkątów, miejscami dodaniu cieni, na to nałożone nie trójwymiarowe płaszczyzny z odpowiednim trybem krycia/opacity.

Proponuję abyś najpierw obczaił narzędzia które opisałem, potem rozrysował sobie na kartce, jak mniej więcej ma to wyglądać, i jak już będziesz miał ogólny plan ułożenia głównych brył, to w ilustratorze twórz z zasadą od ogółu do szczegółu, czyli najpierw te kilka głównych brył poustawiaj w wybranym porządku, potem jakieś mniejsze elementy, a potem cieniowanie, a na koniec dodatkowe bajery upiększające grafikę
Ostatnio zmieniony 20 mar 2013, o 09:52 przez Morgtus, łącznie zmieniany 1 raz
Strona portfolio http://www.morgtus.pl - montaż i edycja wideo, postprodukcja, grafika komputerowa.
Obrazek
Awatar użytkownika

krzys077

Post20 mar 2013, o 07:47

grekizone

Post20 mar 2013, o 09:29

Owszem, wykonane w AE. Natomiast chcę osiągnąć podobny efekt innymi programami ze statycznym efektem końcowym. :)

Wróć do Grafika i Fotografia