Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

slad za igłą

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

michal2536

slad za igłą

Post3 lis 2012, o 12:11

Witam!

Dopiero zaczynam pracę z AE i jako jeden z pierwszych celów jaki sobie wyznaczyłem to stworzenie coś w stylu "wykrywacza kłamstw". Wszystko szło dobrze ( zrobiłem "igłę" która wiggluje, "papier" który pod nią się przesuwa) i tutaj zaczyna się problem. Nie mam pojęcia w jaki sposób sprawić aby moja igła pozostawiała za sobą ślad tuszu, zrobienie tego na klatkach kluczowych zajęło by mi wieki, wiec moje pytanie brzmi w jaki sposób w miarę łatwym sposobem osiągnąć taki efekt? Przy okazji zapytam jeszcze co zrobić żeby w np. 10 sek animacji igła zaczęła wigglowac 2 razy szybciej?

Już ostatnie pytanie trochę z innej beczki w jaki sposób łatwo skalować maskę/ścieżkę?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam. ;)
Awatar użytkownika

maltaannon

Team eduweb

Team eduweb

Re: slad za igłą

Post8 lut 2013, o 21:38

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w tym kursie:
http://eduweb.pl/kursy/after-effects/af ... owane.html

Zostawianie śladu to technika "rysowania animacją", którą mam omówioną w lekcji 10 - "Krwisty tekst" we wspomnianym kursie. Animację "wigglowania" też mam gdzieś opisaną, ale nie pamiętam dokładnie, gdyż jest to bardzo prosty efekt z "krótką instrukcja" - musisz po prostu podpiąć sobie szerokość wiggla (drugi parametr) pod jakiś slider, który zanimujesz.

Co do ostatniego pytania - wystarczy ją zaznaczyć i nacisnąć Ctrl+T, aby uruchomić narzędzie Free Transform.

michal2536

Re: slad za igłą

Post7 kwie 2013, o 21:23

Zamiast używać slider'ów chciałbym napisać expression
(w stylu: if time<6 wiggle (2,20) else wiggle(6,50)) czy jest jakaś metoda żeby to właśnie tak zrobić ?

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D