Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

[joomla] zawiesza sie na tworzeniu bazy danych

Joomla!, Drupal, WordPress i inne...

twins1989

[joomla] zawiesza sie na tworzeniu bazy danych

Post24 gru 2013, o 15:41

Witam
Ściągnąłem najnowszą wersje Wampservera(2.4) probowałem też XAMPP oraz Joomle w wersji 3.2. Robię wszystko krok po kroku zgodnie z kursem Joomla Podstawy. Pierwszy problem pojawia się podczas gdy podczas instalacji zawiesza się na tworzeniu tabel bazy danych i trwa w nieskończoność.
prosił bym o jakieś sugestie
Dodam że próbowałem instalować też joomla w wersji 2.5
Awatar użytkownika

Seapage

Re: [joomla] zawiesza sie na tworzeniu bazy danych

Post24 gru 2013, o 22:43

Nie masz żadnej odpowiedzi? Podajesz odpowiednie loginy i hasła? Masz włączoną bazę danych?
Awatar użytkownika

Januszek

Post6 sty 2014, o 12:37

Coś jest z twoją BD nie tak... A raczej z parametrami do połączenia...

5eGP

Post16 sty 2014, o 22:06

rozwiązanie (mi pomogło): jeśli masz uruchomiony Wampserver to w jego ustawieniach (ikona w zasobniku) rozwiń opcję PHP i tam edytuj plik php.ini, znajdź w nim linię

max_execution_time = jakaś liczba

i zmień jej wartość na 3000

po zapisaniu pliku i restarcie usług wampa instalacja joomli powinna już kontynuować zgodnie z oczekiwaniami.

mitar

Post21 mar 2014, o 21:06

Mi też się pojawił ten problem. Niestety nie działa zwiększanie max_execution_time do 3000. Co ciekawe tabele są zakładane w bazie, widzę je dokładnie z tym przedrostkiem, który ustawia się krok wcześniej, czyli połączenie jest. Tylko jakby nie przechodziło do potwierdzenia tego faktu. U mnie ciągle bez postępu. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Wróć do Systemy CMS