[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4770: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3884)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4772: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3884)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3884)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4774: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3884)
 Forum eduweb.pl • Wyświetl temat - Joomla - własny css artykułu
Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Joomla - własny css artykułu

Joomla!, Drupal, WordPress i inne...

TheRoot

Joomla - własny css artykułu

Post3 lip 2014, o 23:56

TheRoot

Re: Joomla - własny css artykułu

Post4 lip 2014, o 12:40

Kolejne pytanie, ponieważ mam prawidłowo zagnieżdżone menu (tak sądzę), zaznaczam opcję Pokaż pozycje podmenu i zaczyna się problem, ponieważ kategorie, które mają podstrony uciekają pod menu i wyświetla się wszystko łącznie z podkategoriami, a liczyłem na efekt rozwinięcia listy po najechaniu. Co mogę zrobić by to naprawić?

Może warto dopisać. Korzystam z wersji 3.x Joomli

edit://

Udało mi się ułożyć menu lecz nie do końca o to mi chodziło. Zaznaczyłem Rozpocznij od poziomu 1 oraz Najniższy poziom 1, po czym menu wyświetla się prawidłowo ale nie mam dostępu do podstron danego działu, bo gdy tylko zmienię ustawienie Najniższy poziom na wszystkie czy nawet na poziom 2 to menu się sypie i wszystko wygląda jak poprzednio.
Awatar użytkownika

Seapage

Post5 lip 2014, o 14:07

1sze opcje globalne : jesteś w artykuł wchodzisz w opcje i uwspólniasz widoczne rzeczy. Co do dodawania styli ja polecam włączyć najprostrzy możliwy edytor by użytkonik miał minimum opcji. Tak, aby kolor linków czy położenie obrazka brało się z podstawy img a nie z odpowiednich class dodawanych porzez edytor.

,,Kolejne pytanie, ponieważ mam prawidłowo zagnieżdżone menu (tak sądzę), zaznaczam opcję Pokaż pozycje podmenu i zaczyna się problem, ponieważ kategorie, które mają podstrony uciekają pod menu i wyświetla się wszystko łącznie z podkategoriami, a liczyłem na efekt rozwinięcia listy po najechaniu. Co mogę zrobić by to naprawić?"

CSS na :hover lub napisz sobie javascript, który ci to wykona. Joomla generuje kod xhtml, html ty się zajmij interakcją z użytkownikiem, bo ona tego sama nie zrobi.

TheRoot

Post7 lip 2014, o 21:11

Nie do końca o to mi chodzi. Mam przykładowo artykuł, któremu ustaliłem h2 na kolor czerwony, po czym dodając artykuł, joomla automatycznie dodaje do tytułu np h2 + swoje klasy, mam w swoim css, że dodaję w divie czy sekcji miniaturkę artykułu, to joomla już nie daje mi takiej możliwości bym osobno to dodał i załadował w odpowiednie miejsce tylko bawił się w TinyMCE w dodawanie i ustawianie obrazka w to właśnie miejsce, do tego przykładowo mam fajnie zamieszczonego autora, po czym joomla zamieszcza mi autora w innym znaczniku i wszystko wygląda inaczej niż bym oczekiwał. Chciałbym osiągnąć wynik pracy z wordpressem, gdzie w dane miejsce zakładam iż będzie tytuł to w swoim kodzie uruchamiam odpowiednią funkcję css zajmuje się wyglądem i wszystko działa jak należy :)

No to najwidoczniej mam błąd w css, chociaż chodziło mi raczej o to, że jak już udało mi się uruchomić podkategorię za pomocą Maximenu CK, to wszystko wyświetla się dobrze, jednak po najechaniu na odnośnik, w którym są podkategorię, to lista po wysunięciu wygląda strasznie, trochę stylu czyta z mojego css :hover , a trochę z css maximenu ck i tutaj po prostu jest ten sam problem, bo mija się to z celem, że będę nadpisywał kolejne znaczniki, które są generowane dynamicznie, po prostu chcę w całości zastosować swój css i w tym problem zarówno w artykułach jak i w menu :)
Awatar użytkownika

Seapage

Post8 lip 2014, o 18:15

No to pisanie szablonu i usuniecie dodatków, których masz prawdopodobnie za dużo = zasyfiony kod. Do menu wystarcza standardowo joomla upewnij sie ze submenu (ul ul) ma position na absolute bo tu może ci się rozjeżdżać. Co do miniatury i miejsc na owego właściciela to pogrzeb i popacz w component/content/article (podaje z pamieci, więc nie jestem pewien). Ewentualnie napisz do mnie na maila kontakt malpa seapage dot pl to zrobie ci to bezposrednio bys nie bawil sie z szukaniem.

Wróć do Systemy CMS