Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Specyficzny "master shot"

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

klabaz

Specyficzny "master shot"

Post3 wrz 2014, o 12:08

Witam, czy ktoś z forumowiczów potrafi mi wytłumaczyć w jaki sposób kręci/montuje się ujęcia takie jak w tym teledysku?

http://vimeo.com/104495568

W jaki sposób jest prowadzona kamera aby kolejne ujęcia się ze sobą sklejały?
Awatar użytkownika

Yasiek

Re: Specyficzny "master shot"

Post3 wrz 2014, o 16:46

Nagrywasz kilka ujec i potem (jak kamera 'odjezdza' z ujecia) starasz sie dopasowac nastepne ujecie.
Zatrzymaj sobie na 26 sekundzie - widac ze poskladane 2 rozne ujecia.
Zobazc sobie multicam czy multi shoots. Jerzy w ktoryms kursie czy warsztacie swietnie to tlumaczy.
A jak sie pomylilem to na pewno mnie poprawi,
pozdrawiam
Yasiek
Non progredi est regredi

klabaz

Post4 wrz 2014, o 11:11

Yasiek dzięki za podpowiedz, chyba wiem o który kurs Ci chodzi tylko z tego co pamiętam to kamera jechała tam na wózku więc kadr był ten sam i nie było większego problemu ze sklejką.
W tym klipie jest dużo dynamiki, kamera ciągle zmienia swoje położenie i prędkość, interesuje mnie sposób w jaki przygotowane były te ujęcia aby zachowana była ciągłość.
Awatar użytkownika

Yasiek

Post4 wrz 2014, o 12:44

wlasnie napisalem - 26 sekunda - widac dokladnie ze czesc jest zblurowana, poza tym mozesz sztucznie przyciemnic czesc sceny a potem znowu rozjasnic - to wszystko sprawi, ze widz sie nie jorknie:). zauwaz ze wiekszosc ujec idzie 'podloga -scena - podloga'. nagrywaja to w jakies hali gdzie masz caly czas to samo oswietlenie gorne. kamera pewnie na wozku (plus jakis camera crane) i tylko przestawiaja to co ma byc widoczne na scenie. tyle zauwazylem i tak tez bym to zrobil;)
Non progredi est regredi

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D