Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Czym się różni ORIENTACJA od ROTACJI?

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

UserForum

Czym się różni ORIENTACJA od ROTACJI?

Post29 paź 2014, o 15:03

Takie parametry mamy w programie. Jak włączymy tryb "3D" dla danego obiektu pojawia nam się nowa pozycja zwana "Orientacją". Tylko że jest ona bliźniaczo podobna do wartości jakie mieliśmy wcześniej.
Innymi słowy ORIENTACJA to dla mnie to samo co ROTATION X, ROTATION Y, ROTATION Z.

(zaznaczone w lewym dolnym rogu)
Obrazek

Jakie są różnice między zmienianiem wartości pozycji ORIENTACJA od zmieniania wartości ROTATION X, ROTATION Y, ROTATION Z? Dla mnie jest to to samo. Bo obracać wartością "Y" mogę zarówno grzebiąc w menu ORIENTACJI jak i grzebiąc w menu ROTATION Y. Jaka więc jest różnica między tymi parametrami?

UserForum

Re: Czym się różni ORIENTACJA od ROTACJI?

Post2 lis 2014, o 11:29

Nikt nie wie czym się różnią?

Katarzyna

Post4 lis 2014, o 13:29

Zauważ, że przy Orientation masz wartości:
0,0*, 0,0*, 0,0*, więc: KĄT,KĄT,KĄT
Natomiast przy Rotation:
0x+0,0*, czyli: ILEŚx+KĄT
Oznacza to, że używając rotation możesz obrócić obiekt parokrotnie. Zobaczysz to w animacji, np. koło samochodu obróci się 5 razy o 360*. Dlatego orientation używa się do sztywnego obrotu obiektów, a rotation do animacji.

UserForum

Post4 lis 2014, o 19:26

No ale jakbyśmy wpisali dużo większą wartość w pole ORIENTATION to przecież obracałoby się tak samo dużo razy. Czyli też moglibyśmy animować obracające się koło samochodu.

To jedyna różnica?

Zbyt dużo jest tych opcji i się tutaj zgubiłem. Nie wiem co odpowiada za co.

UserForum

Post4 lis 2014, o 21:40

Ok, tutaj ładnie to wytłumaczono:
https://www.youtube.com/watch?v=1s9iU53dNuU#t=379
Awatar użytkownika

Yasiek

Post6 lis 2014, o 23:12

a tak po polsku:
jak spadasz z wysokiej skaly to Twoja orientacja jest w dol a rotacja sie zmienia w zaleznosci od tego jak sie krecisz spadajac...

Pozdrawiam
Yasiek
Non progredi est regredi

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D