Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

"Slimak - Pierwsze starcie (z Cinema 4D)"

Przedstaw swój projekt do oceny oraz komentuj prace innych
Awatar użytkownika

Yasiek

"Slimak - Pierwsze starcie (z Cinema 4D)"

Post13 mar 2014, o 07:44

Dobra - moze 2gie starcie...
Po kursie Eduweb Cinema 4D itd itd....
Niech posypia sie pioruny:)
Obrazek
I wiem:
ze liscie wlaza w sciane (taki plugin - z reszta darmowy i bardzo mi sie podoba - nazywa sie Ivy Groover Tool jakby sie ktos zainteresowal)
i ze na skorupie jest slaby anyaliasing (ale jestem niecierpliwy i mam slabego lapka - i tak czekalem prawie 8 minut)
i ze nie wyglada jak slimak...
Dodam jeszcze ze slimak sklada sie z jednego obiektu (czy poligona?)...i oczu:D
CO moge tutaj jeszcze poprawic Waszym zdaniem?
Ostatnio zmieniony 7 sty 2015, o 22:45 przez Yasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Non progredi est regredi
Awatar użytkownika

maltaannon

Team eduweb

Team eduweb

Re: "Slimak - Pierwsze starcie (z Cinema 4D)"

Post13 mar 2014, o 16:49

Eeeee no elegancko! Gratuluje! Jak milo jest widziec, jak dobrze sporzytkowales wiedze z tego kursu. Super.
Liscie mnie jakos nie bola. Nie widac specjalnie, ze wchodza w sciane.
Co do modelowania to oczywiscie wszystko przyjdzie z wprawa, choc jak na poczatkowe podejscia to jestem pod wrazeniem.

To nad czym mozesz spokojnie popracowac to oswietlenie. Jak to sie mowi w branzy filmowej: amatorzy boja sie o sprzet, fachowcy o dzwiek, a prawdziwi mistrzowie o swiatlo. Pamietajmy, ze obraz ZAWSZE opowiada sie swiatlem i to jest niepodwazalny fakt. Gdyby nie swiatlo to nic nie byloby widac. Dlatego wlasnie jest to tak wazny aspekt pracy z obrazem. Dobre oswietlenie moze wszystko zmienic.

Polecam poprobowac ze sztuczka, ktora omawialem w kursie, ktora zastepuje Global Illumonation. Mowilem tez o niej w tym warsztacie: http://eduweb.pl/live/voxelizacja-w-cinema-4d

Do tego, aby nie zameczyc komputera mozesz na wszystkie swiatla dac cien Shadow Map na niskich ustawieniach (slabszych niz domyslne), ale aby dodac "ladnosci" stworzyc jedno swiatlo, ktore bedzie Shadow Caster'em i bedzie rzucalo duzy cien Area.

Skup sie na slimaku, moze jakims jednym promieniem oswietl fragment napisu i kilka lisci.
Maluj swiatlem!
Awatar użytkownika

Yasiek

Post13 mar 2014, o 19:56

Oo - dziekuje za motywujaca odpowiedz:)
Z tym swiatlem to mam wlasnie teak, ze sie jeszcze za dobrze nie znamy - takie pierwsze randki:D
(dlatego na razie wrzucilem taka "dziwke" swietlna co sie nazywa PhysicalSky:) wiem ze nie po to jest, ale nie moglem sie oprzec zeby zobaczyc roznice pomiedzy kilkoma wbudowanymi presetami nieba:D
Czyli :
"Ucz sie swiatla synek, bo bez tego palcem w du... w dusze obrazu nie trafisz:D"
Dziekuje!
Dzialam!
Non progredi est regredi

maciek0zielinski

Post22 gru 2014, o 15:20

Bardzo ciekawy projekt. Bardzo ważne w takich sprawach jest oświetlenie, to jest podstawa. Ale nie można też zapomnieć o fachowym sprzęcie i dobrym dźwięku, bo dopiero wtedy całość będzie wyglądał wspaniale.

kiciuk

Post23 gru 2014, o 20:27

Podoba mi się. Widać że się starasz i wkładasz w to całe serducho , oby tak dalej! :)
Awatar użytkownika

Yasiek

Post7 sty 2015, o 22:45

dzieki :)
Non progredi est regredi

Wróć do Opinie, uwagi i oceny