Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

InDesign - Projektowanie na rozkładówkach, a druk

Illustrator, InDesign, przygotowanie do druku
  • Wiadomości
Offline

Nematode

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 26 cze 2012, o 18:27

InDesign - Projektowanie na rozkładówkach, a druk

Post15 mar 2015, o 10:47

Cześć,

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników InDesigna. Jak radzicie sobie z projektowaniem przykladowo katalogu na rozkładówkach i przygotowaniem później plików do drukarni? Drukarnie zazwyczaj chcą strony pojedyncze, a nie rozkładówki. Jak radzicie sobie z tym, że przy rozkładówce nie mamy spadu wewnętrznego? Czy po akceptacji projektu po prostu przekształcanie dokument na pojedyncze strony i ręcznie wyciągacie spady na każdej stronie?
Offline
Awatar użytkownika

Daniel

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 6 mar 2010, o 12:20

Re: InDesign - Projektowanie na rozkładówkach, a druk

Post17 mar 2015, o 19:58

Cześć,

Najlepiej jak cały projekt przygotowujesz sobie z opcją "strony widzące". Wtedy masz pogląd jak strony będą ułożone po wydrukowaniu. Drukarnie chcą pojedyncze strony ponieważ sami robią sobie całą impozycję. Spad wewnętrzny jest niepotrzebny, ponieważ drukowane są dwie strony obok siebie i nic nie jest docinane. Warto abyś zapoznał się z najnowszym kursem eduweb. Tam jest wszystko świetnie wytłumaczone :)

http://eduweb.pl/kursy/indesign/indesig ... owane.html
Offline
Awatar użytkownika

michalwedlechowicz

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 19 sty 2015, o 16:08

Re: InDesign - Projektowanie na rozkładówkach, a druk

Post20 mar 2015, o 12:23

Hej. Podczas Eksportu do Pdfa z poziomu inDesigna możesz ręcznie ustawić brak spadu wewnętrznego. Przede wszystkim tak, eksportując PDFa musisz ustawić wszystkie strony pojedynczo. Wystarczy, że zaznaczysz Pages zamiast Spreads w polu eksportu. Oczywiście, Spad wewnętrzny jest niepotrzebny, dlatego eksportując pdfa również w oknie eksportu ustaw spad wewnętrzny (inside bleed) na 0 mm. I gotowe :)
Pozdrawiam

Wróć do DTP i Projekty do druku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości