Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

AFter Effects - Wycinanie obiektu z białego tła (i nie tylko

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

mleczarz

AFter Effects - Wycinanie obiektu z białego tła (i nie tylko

Post22 maja 2015, o 10:07

Cześć,
Piszę do Was z zapytaniem, czy warto zabierać się z tym problemem w After Effects, czy też lepiej przygotować sobie wcześniej materiały w Photoshopie.
Otóż mam zdjęcie pani na dwukolorowym tle - jest to dzielone w pionie tło żółto-białe (mniej więcej w połowie ekranu, dzieli panią linią pionową na pół). Tło to jednolity kolor żółty i biały.
Zadanie polega na wycięciu tła. Starałem się zabrać za to wykorzystując kluczowanie, ale nie jest to takie proste, gdyż sama pani ubrana jest w ciuchy o kolorach bardzo zbliżonych do tła.
Próbowałem więc większość pani maskować, tworząc core matte, ale mam później problem z krawędziami.
Luma key też się nie sprawdza, gdyż pani ma jasne szaty (biało-żółte).
Czy da się to jakoś sprytnie zrobić w AE, czy też zabrać się za wycięcie tła w Photoshopie, a później wyplucie jakiegoś PNG-24 albo PSD do AE? W sumie ładniej byłoby pozostać w obrębie jednej aplikacji i zrobić wszystko w AE.

Ma ktoś jakieś pomysły?
Z góry dzięks.
Awatar użytkownika

Yasiek

Re: AFter Effects - Wycinanie obiektu z białego tła (i nie t

Post22 maja 2015, o 13:23

tak ogolnie to zaczolbym od tego, zeby dopasowac rozmiar kompozycji tak zeby tylko ta pani sie tam miescila (czyli jak jest w pionie to dac wymiar kompozycji tak zeby poobcinac tam gdzie pani nie widac) - czyli jesli pani stoi to bylby prostokat w pionie - tyle w kwesti optymalizacji:)
co do keyowania to dopicuj pania efektem curves, contrastem itd i dopiero kluczuj na tej warstwie gdzie sie pani ladnie juz (lub w miare) od tla odcina - najpierw core keying z simple chocker, a do calej uzyj color range (nie wiem czy nie dziala lepiej od keylight), a potem uzyj tej warstwy jako alpha matte dla podstawowej warstwy z ta pania:)
tak bym kombinowal sam :)
pozdrawiam
Yasiek
Non progredi est regredi

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D