Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Image size - problem z rozdzielczością i wielkością obrazu

Photoshop, Lightroom, tworzenie grafiki i edycja zdjęć

whity

Image size - problem z rozdzielczością i wielkością obrazu

Post16 sie 2015, o 17:06

Czesc,

Chciałbym dobrze zrozumieć zależności między rozdzielczością, a wielkością obrazu. W photoshopie po wejściu w image size, mamy dwa poziomy. Górny to wymiary w pixelach, a dolny to rozmiar dokumentu.
I tu moje pytania:

1. kiedy mam odznaczone próbkowanie, mam do dyspozycji wszystkie pixele zdjęcia, jakie były na początku, a ja sobie jedynie decyduje, jak je wykorzystać przy druku tak? Czyli decyduje o upakowaniu tych pixeli, jak ich upakuje wiele w jednym calu, to zdjęcie się pomniejsza i odwrotnie.

2. Jeżeli mam zaznaczone próbkowanie i zmniejszam rozdzielczość, to co się dzieje? W sensie, widzę, że się zmieniają wymiary w pixelach, ale nie do końca to łapie. Dlaczego i w tym przypadku, przy większej liczbie pixeli, obraz się nie zmniejsza?

3. Załóżmy, że mamy obrazek 500px na 500px i że ma on 72 px (tak widać w zakładce image size). Teraz tworzę sobie nowy dokument o takich samych parametrach, a następnie przeciągam zdjęcie. Oczywiście nie będą to takie same wielkości, co się okaże po wejściu w image size. Okazuje się że nowo utworzony dokument nie ma wymiarów 500px na 500px, natomiast ma ją wielkość dokumentu do druku. Może kręcę, ale czegoś tutaj nie łapię..

4. W image size, kiedy mam włączone próbkowanie i zmieniam wymiary w pixelach, rozdzielczość się nie zmienia, Natomiast kiedy zmieniam rozdzielczość, wymiary się zmieniają. Dlaczego?

Czegoś nie mogę załapać i bardzo proszę o pomoc :)

Pozdrawiam!

Wróć do Grafika i Fotografia