Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Łączenie dwóch figur

Photoshop, Lightroom, tworzenie grafiki i edycja zdjęć

Ambrozja

Łączenie dwóch figur

Post17 lip 2014, o 08:40

Mam pytanie dotyczące scalania dwóch figur. Na rysunku jest litera 's' którą chciałabym otrzymać poprzez narysowanie okręgu, przecięciem go pod kątem, poddanie kopii transformacji i przesunięcie jednego półkola. Niestety Illustrator nie pomaga mi w wyrównywaniu tych figur - albo uzyskuje minimalną wolną przestrzeń albo figury lekko na siebie nachodzą. Jak można zrobić to dokładnie? Za jakąkolwiek pomoc będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam,

Ambrozja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Katarzyna

Re: Łączenie dwóch figur

Post13 sie 2014, o 10:25

Temat trochę stary, ale może komuś się przyda:
Moim zdaniem wystarczy tylko przyciągnąć punkty wektorowe od strony cięcia z wykorzystaniem Smart Guides, wtedy się na pewno przykleją do ścieżki drugiej części figury. Po użyciu Unite z Pathfindera nie widziałam już żadnych luk.

drukmistrz

Post9 paź 2014, o 08:47

Należy rozwinąć "wyszukiwanie ścieżek" z zakładki widok. Następnie bawić się w przycinanie. Nie będę opisywał dokładnie jak osiągnąć akurat takie coś bo to już sobie sam dojdziesz gdy spędzisz w tym 10 minut

franekk166

Post15 paź 2015, o 14:37

Super pomysł na zrobienie litery s, wskazówki poprzedników okazały się bardzo pomocne. A myślałem że nie uda się tego zrobić. Wystarczy trochę posiedzieć w photoshopie, a wychodzą świetne rzeczy.

Wróć do Grafika i Fotografia