Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

niedziałający viewport w cinema 4d

Premiere, After Effects, efekty specjalne oraz 3D

gilo199

niedziałający viewport w cinema 4d

Post29 gru 2015, o 21:05

Witam,

Zacząłem się właśnie uczyć 3d i wybrałem do tego program Cinema 4d.
I od razu na początku kursu u mnie ten program inaczej działa :) Otóż na kursie po kliknięciu wybranej ikonki we viewport (te po prawej od przesuwania, obracania, przybliżania) podświetla się ona jako aktywna i można działać. Ja natomiast kilkam i te ikonki w ogóle nie działają :(
Wszedłem jedynie w program i wrzuciłem bryłę kwadratu. Nic nie zmieniałem, nie konfigurowałem. Czysty Cinema 4d.
Awatar użytkownika

Morgtus

Re: niedziałający viewport w cinema 4d

Post30 gru 2015, o 00:02

A bo w te przyciski należy przytrzymać wciśnięte i wtedy ruszasz kursorem, wtedy viewport obraca się/ przesuwa/przybliża lub oddala.

Znacznie bardziej praktyczniejsze i wygodniejsze jest przytrzymanie klawisza lewy Alt i kolejno LPM obraca widok, PPM przybliża/oddala widok, natomiast wciśnięcia rolki pozwala przesuwać widok po osi x i y. Obracanie roki w myszy (z oraz bez alta) przybliża widok. Istotne jest to, że widok przybliża się do miejsca w którym znajduje się kursu.

Pozdrawiam
Strona portfolio http://www.morgtus.pl - montaż i edycja wideo, postprodukcja, grafika komputerowa.
Obrazek

gilo199

Re: niedziałający viewport w cinema 4d

Post30 gru 2015, o 10:17

Dzięki wielkie. Wszystko działa elegancko :)

Wróć do Postprodukcja Wideo i 3D