Forum eduweb.pl • Wyświetl temat - Plik PDF z PSD jaki rozmiar ?
Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Plik PDF z PSD jaki rozmiar ?

Illustrator, InDesign, przygotowanie do druku

Tamten

Plik PDF z PSD jaki rozmiar ?

Post6 sty 2016, o 14:40

Witam mam taki dylemacik.
Chcę zrobić plik PDF z plików PSD (trochę tekstu i grafika) powiedzmy taka gazetka kilkustronicowa do przeglądania w internecie i lokalnie na kompie.
I tu pytanko w jakich rozmiarach (jednostkach i dpi) przygotować poszczególne strony
- czy zrobić to w mm rozmiar A4 czyli 210x297 i 96 dpi
- czy może lepiej pixele jeżeli tak to jakie proporcje ?
Dokument nie będzie raczej przeznaczony do druku ale jakby się ktoś zdecydował to warto by było aby po wydruku wyglądał porządnie.
Może najlepiej zrobić dwa pliki jeden w CMYK do ewentualnego druku w odpowiedniej rozdzielczości a drugi dla internetu w RGB ?
A może coś uniwersalnego ?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
Dzięki.

Ivil

Re: Plik PDF z PSD jaki rozmiar ?

Post7 sty 2016, o 17:55

Nie da się zrobić uniwersalnego.
Do internetu w pixelach w mniejszej rozdzielczości, a po przeliczeniu na A4 wyjdzie słaba jakość. A4 w 72dpi czy 96dpi to słabo. Szczególnie jeszcze, że pewnie wszystkie napisy będą spłaszczone do bitmapy przez co będą słabo czytelne, rozmazane.
Do druku musi być spad i CMYK oraz nie przekroczone maksymalne nafarbienie (co dla monitora nie ma znaczenia).

Według mnie 2 oddzielne projekty:
Do neta w pixelach (gdzieś na Eduweb jest kurs z linkami do stron jakie najczęściej są używane rozdzielczości przez użytkowników), RGB
do druku w mm, np A4 210x297 (216x303 ze spadami), CMYK, maksymalne nafarbienie 260%, 300dpi i najlepiej-prościej to zrobić w InDesignie.

Nie wiem czy jeszcze o czymś nie zapomniałem :/

Tamten

Re: Plik PDF z PSD jaki rozmiar ?

Post7 sty 2016, o 19:57

Dzięki za info, spodziewałem się że pewnie na dwóch plikach się skończy, czcionki zamienię na krzywe więc nie powinno być tragedii...
Takie statystyki można zobaczyć tutaj: http://www.ranking.pl/pl/rankings/scree ... tions.html

Dzięki

Wróć do DTP i Projekty do druku