Forum eduweb.pl • Wyświetl temat - Dziwne kreski po eksporcie z ID do PDF
Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Dziwne kreski po eksporcie z ID do PDF

Illustrator, InDesign, przygotowanie do druku

korresan

Dziwne kreski po eksporcie z ID do PDF

Post11 sty 2016, o 19:48

Witam serdecznie,
Mam dziwny problem którego nie rozumiem, po eksporcie z indesign do pdf (oczywiście do druku)
pojawia mi się dziwna kreseczka, która jest widoczna pod tym linkiem
http://ifotos.pl/zobacz/kreskajpg_snepsnw.jpg

Czy ja robię coś źle, czy to normalne zjawisko występujące na monitorze.
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

michalwedlechowicz

Re: Dziwne kreski po eksporcie z ID do PDF

Post13 sty 2016, o 17:18

Witaj. Nic nie robisz źle. To normalne. Jeśli eksportujemy PDF do standardu poligraficznego to w momencie eksportu dochodzi do spłaszczania grafiki i wszelkich elementów transparentnych czy zdjęć. PDF jest dzielone na kontenery (boxy) w które umieszczone są spłaszczone grafiki. biała linia, którą widzisz to granica między takimi boxami. To absolutnie w druku widoczne nie będzie. Możesz zrobić prosty eksperyment w InDesign. stwórz ciemne (ale nie czarne) tło i na nim dodaj kilka obiektów z efektem drop shadow (Cień). Wyeksportuj do standardu poligraficznego PDFX1a2001 i zobaczysz takie same linie dookoła obiektów z efektem drop shadow, który został spłaszczony z ciemnym tłem.

Pozdrawiam,
Michał

korresan

Post18 sty 2016, o 16:41

Dzięki wielkie za wyjaśnienie, jest tak jak piszesz !

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

skladgazet

Post27 sty 2016, o 21:41

Jeszcze warto sprawdzić tę "białą kreseczkę" w podglądzie powiększania: np. 400%, 2400% czy 6400% - jak jej grubość pozostaje taka sama - to jest ok.

Wróć do DTP i Projekty do druku