Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Okładka w Indesign

Illustrator, InDesign, przygotowanie do druku

sundari

Okładka w Indesign

Post4 lut 2016, o 21:28

Mam do zrobienia okładkę w ID. Okładka ma być docelowo szyta. Ikość kartek 8 (stron 16). Stworzyłam dokument o podanych wymiarach przez Klienta (wydawnictwo) plus dodałam spady 5mm.
Czy mam zwiększyć rozmiar okładki (prostokat), który podał mi klient jeszcze o jakieś mm? Czy wewnętrzne strony nie spowodują, że po zagięciu okładki będzie ona trochę za mała w stosunku do kart wewnętrznych.
Informacyjnie: na moje pytania o grzbiet okładki dostałam tylko wytyczne dotyczącej rozmiaru samej okładki tj. jej szer i wysokość. Także nie wiem jaka drukarnia i nie mam kontaktu do niej. Zdana jestem na info od klienta.

Tamten

Re: Okładka w Indesign

Post5 lut 2016, o 09:43

Witam, ja bym jednak próbował dowiedzieć się jaka drukarnia będzie to drukowała, dobre drukarnie podają na swoich stronach dokładne rozmiary dokumentów netto / brutto spady itp ponadto często można pobrać pliki wzorcowe do każdego drukowanego materiału, wydaje mi się iż rozmiar będzie również zależał od sposobu "scalenia" okładki z resztą zawartości.
Może ktoś z branży DTP coś więcej napisze w temacie.....

sundari

Post5 lut 2016, o 10:34

Dzięki za odpowiedź.
Uzupełniając: Klient (mają tam swój dział graficzny wewnętrzny i to od nich dostałam wytyczne). Czy powinnam się jeszcze o coś dopytać?
Ostatnio zmieniony 5 lut 2016, o 16:33 przez sundari, łącznie zmieniany 1 raz

Tamten

Post5 lut 2016, o 10:43

W zasadzie wszystko wydaje się jasne, rozmiar konkretnie określony, spady,
ja ewentualnie bym dopytał o margines wewnętrzny, może być istotny, czyli odsunięcie istotnych elementów od brzegu strony czyli od tzw spadów.
Jak wspominałem wszystko zależy od drukarni którą wybiorą,
dobra drukarnia po przekazaniu pliku powinna wskazać ewentualne obszary, które trzeba zmienić / poprawić.

sundari

Post5 lut 2016, o 10:56

Ok. Wewnętrzne - tu sobie poradzę.

Wróć do DTP i Projekty do druku