Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

Na czym postawić stronę?

Forum dla osób rozpoczynających przygodę z webdesignem

Nosens

Na czym postawić stronę?

Post26 wrz 2014, o 08:32

Witam serdecznie. Jeżeli chodzi o tworzenie stron internetowych jestem początkująca osobą. Aktualnie posiadam bloga postawionego na platformie WordPress co raczej większego wysiłku umysłowego nie wymagało. Mój blog hula ponad rok i ma się całkiem dobrze, jednak ograniczenia, które płyną z zarządzania witryną jak i wyborem motywów, skłoniły mnie do lepszego działania i przygotowania własnej strony internetowej. Raczej podchodzącej pod bloga.

Przygotowałem specjalny zestaw pytań - mam nadzieję, że mi pomożecie :)

1. Co wybrać?

Co polecacie? Szukam systemu, który będzie łatwy w obsłudze, będę mógł wygodnie dodawać teksty, filmy, zdjęcia bez większego zaangażowania, jak to jest na wordpressie. Tam wchodzę w panel sterowania i mam wszystko pod ręką, co jest bardzo dobre, nawet w przyszłości, gdybym chciał zaprosić kogoś do współpracy.

Czytałem też kilka informacji o Joomla ale jakoś specyficznie do tego podchodzę. Chciałbym zrobić stronę, która będzie po pierwsze responsywna, po drugie będę mógł sam do niej zrobić szablon na photoshopie, a potem wykorzystać go. Mam już kilka pomysłów i chciałbym zrobić to mniej więcej tak jak wygląda na videocopilot albo coś tego typu, gdzie budowa strony jest kafelkowa, obrazkowa i wygodna dla użytkownika. Będę tam zamieszczać sporo tutoriali i filmików. Po za tym tematyka dotyczy grafiki i efektów specjalnych, więc będzie to wygodne.

2. Poradniki

Skoro pomożecie mi wybrać na czym mam stawiać stronę internetową, kolejnym ważnym elementem są poradniki. Może macie przy okazji dostęp do ciekawych tutków lub poradników, które pomogą mi krok po kroku zbudować stronę. Było by to duże ułatwienie. Wiadomo, że nie oczekuje od nikogo rozpiski, co robić i jak robić, ale namiar na pierwsze tutki będzie pomocny, dalej podążę tym tropem sam.

3. Co z artykułami?

Mam już całkiem fajny content na blogu. Kilka tekstów jest wysoko w google, co nabija mi wyświetlenia. Pytanie jednak jest takie - czy będę mógł zrobić przekierowanie na te artykuły? Przykładowo zrobić bazę danych, a następnie wgrać ją z tekstami do nowej strony? Czy jednak wiąże się to z utratą pozycji w google i ponownym pieczętowaniem tych tekstów w wyszukiwarce?

To na początek chyba tyle, to jak - pomożecie ?:)

Foxen

Re: Na czym postawić stronę?

Post26 wrz 2014, o 13:13

WordPress
http://foxen.pl to strona poświęcona tematyce Wordpress i Joomla a także co nie co o SEO i ciekawych skryptach na twoją stronę internetową. Bądź skazany na sukces z Foxen!

Tamten

Post28 wrz 2014, o 17:48

Tak Wordpress - jeżeli chodzi o poradniki polecam serię kursów właśnie z eduweb ;)

Amelie

Post7 paź 2015, o 19:51

Jeżeli chcesz mieć dobrze zaprojektowaną stronę internetową, która będzie estetyczna i niezawodna to polecam skorzystać z usług http://greenparrot.pl/oferta/projektowa ... ernetowych : D Znają się na rzeczy i gwarantują profesjonalnie wykonaną stronę internetową.

hightower

Post15 paź 2015, o 17:13

polecam również wordpress - możesz zobaczyć panel administratora systemu wordpress i jak prosto można edytować treści (wizualny edytor).

jeżeli chodzi o wordpress to również należy zaznaczyć że dostajesz 'w pakiecie' system który ma bardzo dobrze przygotowaną optymalizację SEO pod google (dodatkowo montaż wtyczki seo yoast załatwia sprawę.) dodaj do tego całą masę darmowych wtyczek lub płatnych w granicach 5-15$ i masz naprawdę wszystko co potrzeba do budowy każdej strony.
Grafikowanie i składanie stron www - projekt i skład. realizacje tu.
inne moje profile : behance | facebook o grafice i inspiracjach | blog o projektowaniu

jkaminski

Post13 lis 2015, o 10:57

Bardzo szybko postawić stronę można na WP. Są dużo kursów jak to zrobić, mogę Ci polecić darmowy - www.templatemonster.com/pl/wordpress-school/

jermaczek88

Post20 lis 2015, o 13:34

Zdecydowanie WordPress.

xnn

Post30 lis 2015, o 12:43

Też tak uważam. 20% stron jest na WP. Oni nie mogą się mylić.

montownia

Post11 lut 2016, o 17:13

WP jest dobrym CMSem, lecz ma jedną wadę jest bardzo mało bezpieczny.

mothman

Post11 lut 2016, o 18:10

... i dedykowany dla mniejszych stron.
Następna

Wróć do Początkujący Webmaster