Z uwagi na dużą liczbę wpisów stworzonych bez wątpienia wyłącznie w celu pozycjonowania stron na określone frazy, dodaliśmy do wszystkich linków (w postach i podpisach) atrybut rel="nofollow". Z tego względu wszystkie dodane linki straciły swoją moc pozycjonerską. Forum jest dla Was, dlatego prosimy o zamieszczanie wyłącznie "prawdziwych" tematów i odpowiedzi.

joomla, problem z wyglądem podstron/szablonów z artykułami

Joomla!, Drupal, WordPress i inne...
Awatar użytkownika

magda

joomla, problem z wyglądem podstron/szablonów z artykułami

Post23 lut 2016, o 12:29

Cześć,
Stworzyłam kilka artykułów i wyświetliłam je na stronie głównej jako przegląd wyróżnionych artykułów.
Po kliknięciu któregokolwiek z nich przenoszę się do jego treści, ale układ strony pozostaje jak dla strony głównej (tylko na stronie głównej wyświetlam moduł z obrazkiem pod menu), łącznie z podświetleniem "home" jako aktualnej strony.
Czy można jakoś "uniezależnić" artykuły? Stworzyć dla nich osobny styl szablonu? Jakkolwiek inaczej rozwiązać ten problem?
Chciałabym żeby strony z artykułami wyświetlały się bez podświetlonej pozycji menu, z której do nich przechodzę i bez modułu, który przeznaczony jest tylko dla strony głównej.
Będę wdzięczna za pomoc, jakoś sobie samodzielnie nie radzę :(

pod tym linkiem widać dwa zrzuty ekranu ilustrujące mój problem: http://serwer1374969.home.pl/3.jpg

mothman

Re: joomla, problem z wyglądem podstron/szablonów z artykuła

Post25 lut 2016, o 20:45

Tak połowicznie. Wejdź tam gdzie masz moduły i wybierz coś z sidebara, np. to menu. Następnie zjedź do "Menu Assignment" i tam zaznacz tylko te artykuły (pozycje w menu), gdzie moduł ma się wyświetlać. Wtedy jak np. usuniesz wszystko z lewego sidebara, to joomla automatycznie zrobi tylko dwie kolumny. Analogicznie z prawej strony. Jak odepniesz prawe moduły od konkretnych pozycji w menu, to będziesz mieć jedną kolumnę. Tak się robi z każdymi modułami, np. w sekcji header, footer itd.

Wróć do Systemy CMS